Зерновий сезон 2016/17 в Україні стане переломним

У новому зерновому сезоні 2016/17 Україні слід очікувати таких тенденцій: скорочення врожаю озимих культур на користь ярих (скорочення пшениці на користь кукурудзи); перелом експортної тенденції (тобто нового рекорду не буде); продовження тенденції скорочення внутрішнього споживання.
 
Про це повідомила провідний експерт зернового ринку «УкрАгроКонсалт» Єлизавета Малишко.
 
Площі посіву озимих під урожай 2016 року скоротилися на 12% у порівнянні з торішніми внаслідок несприятливих умов осені. Особливо помітний недосів у Дніпропетровській, Полтавській, Херсонській областях. Скоротилися посіви всіх озимих культур: і пшениці, і ячменю, і жита. Мало того, ще й стан посівів — найгірший за останні 4 роки. Перед відходом у зиму не зійшло 13% у порівнянні з 3-4% площ у минулому році.
 
Проте надалі ситуація помітно покращилася. Завдяки м'якій зимі кількість сходів збільшилася? і станом на середину квітня не зійшло тільки 1,6% площ. Проте частка посівів у слабкому стані вище звичайного? і цей фактор потрібно враховувати при прогнозі врожайності.
 
Важливу роль у формуванні врожайності також відіграє вологозабезпечення.
 
«Ми порівняли кількість опадів, що випали за перші три місяці року з аналогічним періодом трьох попередніх урожайних років, і з'ясували, що в основних регіонах цей показник навіть вищий за середній. Квітень також радує погодою, тобто відсутністю високих температур, заморозків і наявністю опадів», - додала експерт.
 
Але все ж у 2016/17 сезоні в Україні продовжиться тенденція скорочення врожаю. Станом на сьогодні урожай зерна прогнозується на рівні 54-55 млн т. Експорт може становити близько 32-33 млн т.
 
У наступному сезоні також очікується перелом тенденції зростання маржі рослинництва у разі стабільності гривні і/або продовження тенденції падіння світових цін. Крім того, висока маржа рослинництва в Україні буде можлива тільки за рахунок зростання частки олійних культур в урожаї.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5258-zernovyi-sezon-201617v-ukraiini-stane-perelomnym.html

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua