Завоювання ринків близького сходу Україна може почати з яблук, ягід та горіхів

Завоювання ринків близького сходу Україна може почати з яблук, ягід та горіхів фото, ілюстрація

ФАО та ЄБРР за підтримки EU4Business та Ukrainian Food Valley провели тренінг «SWEET TRADE, на якому йшлося про перспективи завоювання ринку близького сходу, який міг би бути початком для експортних поставок українських яблук, заморожених і свіжих ягід та горіхів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ФАО.

Близький Схід – це, передусім, $15 мільярдів доларів щорічного імпорту овочів, фруктів, ягід, горіхів та продуктів їх переробки заможними та імпортозалежними країнами.

Найбільшими імпортерами в регіоні є Об’єднані Арабські Емірати, які щорічно завозять плодоовочевої продукції на понад $3 млрд. доларів. Далі йдуть Саудівська Аравія – понад $2 млрд. доларів на рік, Ірак – $1,5 млрд. доларів на рік та Кувейт – $0,8 млрд. доларів на рік.

Регіон імпортує близько 1,3 мільйона тон яблук на рік. Наразі спостерігається зростання імпорту яблука на 9% на рік, в той час як, для порівняння, в країнах ЄС знижується споживання та імпорт.

Найшвидше зростає імпорт до Іраку, Сирії, Ізраїлю та Йорданії. Найвищу ціну за яблуко можна отримати в Ізраїлі, ОАЕ, Йорданії, Кувейті та Саудівській Аравії, а найнижчу – в Єгипті.

Найбільшим попитом користуються дрібні калібри – їх можна носити в ланчбоксах, а їх розмір – це зручна порція для перекусу, а також зелений Голден, Ред Делішез та його клони, забарвлені клони сорту Гала та Грені Сміт.

Основними постачальниками яблук до регіону є Італія, Іран, Франція, США, Чилі, Греція, Туреччина та Польща.

 Чітким №1 є Італія, а це говорить про те, що на Близькому Сході дуже цінують якість яблука. Сегмент дешевої продукції поставляється з Ірану. Франція, США, Чилі також є постачальниками яблука преміальної якості. Саме преміальний продукт може стати нішею для українських експортерів яблука.

Іншим цікавим сегментом є свіжі та заморожені ягоди. Імпорт ягід до Близького Сходу становить близько $280 млн. доларів на рік, або 115 тис. тон. З цих обсягів, 50 тис. тон становлять свіжі ягоди, та 65 тис. тон – заморожені. Зростання імпорту в цьому сегменті є значним – на 19% на рік!

Водночас волоський горіх також є дуже цікавим сегментом ринку. Так, імпорт цієї продукції становить близько $420 млн. доларів на рік – а це значно більше, ніж ягід! Із 110 тис. тон щорічного імпорту 30 тис. тон належить ядру та 80 тис. тон – горіх в шкаралупі. При цьому, імпорт волоських горіхів до регіону зростає на 15% на рік.

Найбільші постачальники ядра горіха – це США, Узбекистан та Чилі. Україна займає 4 місце, проте втрачає свої позиції на ринку – скоріш за все її витісняє Узбекистан. Так, протягом 5 років експорт з України до регіону впав майже в 4 рази, а з Узбекистану виріс в 2,5 рази.

 


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/zavoyuvannya-rynkiv-blyzkogo-shodu-ukrayina-mozhe-pochaty-z-yabluk-yagid-ta-gorihiv

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua