Зареєстровано законопроект щодо подолання корупції на ринку зерна

15 квітня 2016 року у Верховній Раді зареєстровано проект закону №4454 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії корупції на ринку зерна».

 

Згідно з пояснювальною запискою, необхідність прийняття цього законопроекту викликана системними зловживаннями з боку тих суб'єктів ринку зерна, частка держави у статутному капіталі яких становить понад 50%.
 
«Це вже стало причиною завдання державі багатомільярдних збитків та в подальшому може призвести, у тому числі, до банкрутства Державної продовольчо­зернової корпорації України», - йдеться у документі.
 
Посилаючись на інформацію Мінагрополітики, автори законопроекту стверджують, що тільки впродовж останніх декількох років збитки від зловживань у державних компаніях склали понад 9 млрд грн.
 
Для протидії корупції у цій галузі народні депутати, зокрема, пропонують зобов’язати суб’єктів ринку зерна із часткою держави понад 50% купувати зерно та продукти його переробки на території України лише у сільськогосподарських товаровиробників, що не дозволить відмивати державні кошти на корупційних схемах за участі посередників.
 
Крім того, пропонується зобов’язати таких суб’єктів укладати договори купівлі­продажу зерна та продуктів його переробки на відкритих аукціонах, що дозволить уникнути махінацій із купівлею в одного учасника чи завчасним підбором групи підставних учасників торгів.
 
Автори законопроекту також виступають за заборону державним суб’єктам здійснювати експортно­імпортні операції з зерном та продуктами його переробки за участю резидентів офшорних зон і хочуть зобов’язати державних суб’єктів регулярно звітувати про операції та послуги, які ними купуються чи надаються.

  https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5193-zareiestrovano-zakonoproekt-schodo-podolannia-koruptsiii-na-rynku-zerna.html 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua