За дев'ять місяців 2018 року Індія закупила 10% вітчизняної агропродукції – Інститут аграрної економіки

 

За дев'ять місяців 2018 року Індія закупила 10% вітчизняної агропродукції – Інститут аграрної економіки фото, ілюстрація

Основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються чотири регіони – країни Азії, Африки, Європейського Союзу та СНД. У січні-вересні 2018 року їх сумарна частка склала майже 97% вартості українського експорту сільгосппродукції, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ННЦ “Інститут аграрної економіки”.

За його словами, у січні-вересні 2018 року зберігалася тенденція збільшення обсягів зарубіжних поставок вітчизняних продуктів харчування до країн Азії та СНД – на фоні зменшення експорту до Євросоюзу та Африки.

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції вже кілька років поспіль утримують азійські країни, які за дев’ять місяців 2018 року закупили українського продовольства на 5,7 млрд дол. США, зазначив експерт. Частка Азії за цей період склала 43,8% від загального експорту аграрної продукції.

Близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції – 31,5% – припадає на країни Європейського Союзу. За січень-вересень 2018 року вони закупили українського продовольства на 4,1 млрд дол. США.

Обсяги експорту до країн Африки склали 1,7 млрд дол. США – 13,1% від загального експорту аграрної продукції.

Зберігається тенденція пожвавлення експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД, яка намітилася торік. Країни цього регіону за січень-вересень 2018 року імпортували українського продовольства на 1,1 млрд дол. США, що склало 8,5% від загального експорту аграрної продукції.

За результатами дев’яти місяців 2018 року рейтинг країн – імпортерів вітчизняної агропродукції традиційно очолила Індія. Закупивши продовольства на 1404 млн дол. США, вона забезпечила собі частку у понад 10% вартісних обсягів українського експорту.

Друге місце посіли Нідерланди (780 млн дол. США). Вони потіснили Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на 721 млн дол. США, на четверте місце.

На третьому місці – Китай, який придбав вітчизняних харчів на 740  млн дол. США.

Значну виручку українські експортери отримали також з Іспанії (598 млн дол. США), Туреччини (541 млн дол. США) та Італії (540 млн дол. США).

Ці сім країн забезпечили 41% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу у січні-вересні 2018 року, підсумував Микола Пугачов.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/za-devyat-misyaciv-2018-roku-indiya-zakupyla-10-vitchyznyanoyi-agroprodukciyi-instytut-agrarnoyi

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua