За 8 місяців 2018 року Укрзалізниця перевезла більше зернових, ніж у рік рекордного для України врожаю

 

Обсяги перевезень зернових залізничним транспортом наразі перевищують показники найбільш урожайного в Україні року. За 8 місяців 2018-го перевезено зернових вантажів на 2 млн тонн більше, ніж за аналогічний період 2016 року, коли був зібраний рекордний в історії країни урожай. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз "Укрзалізниці".

За 8 місяців 2018 року Укрзалізниця перевезла 21,2 млн тонн зернових вантажів, з яких 15,5 млн тонн в напрямку портів. З початку маркетингового 2018/2019 року, за липень-серпень, залізничним транспортом перевезено більше 4,9 млн тонн зернових, із яких на експорт у порти понад 4 млн тонн.

«Ми перевозимо на 10% більше зернових, ніж у найбільш урожайний рік, коли в Україні було зібрано 66 млн тонн. Цього року урожай зернових очікується на рівні 63 млн тонн. Звинувачення у зриві перевезень зернових абсурдні. Панічні настрої більше нагадують акцію недоречного самопіару та спекуляції ім’ям компанії. Цілком очевидно, що потреба наразі не у зерновозах, а в оновленні тяги та зміні логістики», — зазначив  директор з економіки і фінансів  ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

З початку 2018 року загальний робочий парк вагонів-зерновозів зріс із понад 15 тис. до понад 19 тисяч. Суттєве його збільшення пов’язане із придбанням зерновозів учасниками ринку. Приватних зерновозів за цей час стало удвічі більше – робочий парк інших власників із 4580 зерновозів збільшився майже до 10 тис. Укрзалізниця з початку 2018 року для забезпечення перевезень відремонтувала власні 2382 зерновози.

За оцінками менеджменту Укрзалізниці, загальної кількості зерновозів достатньо для перевезення зернових вантажів і наразі є потреба у вдосконаленні логістики та оптимізації надлишкової інфраструктури. «Якщо аграрії наростять потужності зі зберігання зерна, щоб уникнути таких значних сезонних коливань у перевезеннях і возитимуть рівномірно протягом усього року, якщо ми поборемо спільно проблему «складів на колесах» під портами (тут теж буде необхідно регулювати між вартістю перебування зернових у вагоні та вартістю зберігання на елеваторі), наростимо маршрутні відправлення до 30—40 % замість того, щоб вимагати подавати та забирати під навантаження 2 вагони на відстань 100 км від найближчої станції формування потяга, то це дасть можливість прискорити обіг вагона до 4 разів на місяць. Відповідно, наявного вагонного парку вистачить, щоб протягом року перевозити до 63—65 млн т на рік. Це означатиме, що частка перевезень Укрзалізниці в зернових збережеться у діапазоні 60—70 % при врожаї в 90—100 млн т на рік», — зазначив А. Рязанцев.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/za-8-misyaciv-2018-roku-ukrzaliznicya-perevezla-bilshe-zernovih-nizh-u-rik-rekordnogo-dlya-ukrayini

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua