З початку поточного року Україна імпортувала майже 60 тис. тонн бананів

В Україні через великий попит на іноземні банани пропадають вітчизняні яблука

Україна імпортує все більшу кількість бананів, а вітчизняні яблука незважаючи на низькі ціни, не продається навіть за найнижчу вартість. За даними аналітиків EastFruit, за серпень-жовтень поточного року в Україну було імпортовано майже 60 тис. тонн бананів, що на 11% більше, ніж відповідний період 2017 року.

Читайте також: Україна продовжує збільшувати експорт заморожених ягід і овочів

Проте роздрібна вартість бананів протягом всього часу була істотно вищою за ціни на яблуко. При цьому яблуко продовжувало впевнено дешевшати всі 3 місяці. Станом на сьогодні середня роздрібна ціна на банан становить 21-22 грн/кг, тоді як вартість яблука в середньому по 6-8 грн/кг, тобто втричі дешевше. Однак, не зважаючи на такий надлишок дешевого яблука, споживання бананів в Україні продовжує зростати.

Як вважає думку Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), зростання імпорту бананів є додатковим фактором тиску на ціни яблук в Україні.

Читайте також: Експерти розповіли, чому з України так мало експортували яблук нового врожаю

«Споживання бананів різко знизилося після девальвації гривні в 2015 році, після чого почало відновлюватися. У 2017 році і в першій половині 2018 року відновлення імпорту було особливо різким через дуже високу ціну на яблуко в Україні і в Європі. Відповідно, споживання зараз росте по інерції, і потрібен час, щоб споживач переорієнтувався на більш доступне яблуко. Крім того, зростання споживання бананів на тлі дешевизни яблука, побічно свідчить про зростання доходів населення», - розповідає Ярмак.

Наразі невеликі та середні українські фермери, які мають власних сховищ, мають серйозні проблеми з реалізацією яблука. В Інтернеті з'являються пропозиції про реалізацію хорошого десертного яблука навіть по 1,5 грн/кг. Доводиться стояти в черзі на завод більше доби, аби здати таке яблуко на переробку навіть по 1 грн/кг.

За матеріалами east-fruit.com

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua