Верховний Суд зобов'язав компанію «Райз» Олега Бахматюка виплатити борг в 2.4 мільйона євро

Верховний Суд зобов'язав компанію «Райз» Олега Бахматюка виплатити борг в 2.4 мільйона євро фото, ілюстрація

6 лютого на засіданні Верховного Суду підтвердили законність арбітражного рішення 2015 року про виплату майже 2,5 млн євро боргу компанією «Райз» на користь компанії Нусід (Nuseed). Компанія «Райз» належить Олегу Бахматюку, боржник позбувся права вимагати в подальшому скасування цього арбітражного рішення (https://reyestr.court.gov.ua/Review/79214862). Про це пише propozitsiya.com.

Nuseed і «Райз» почали співпрацю в січні 2013 року, підписавши договір про постачання 237 тонн насіння на суму 2 413 000 євро. У лютому 2013 року Nuseed виконала умови договору і поставила насіння в повному обсязі. У липні 2014 «Райз» оплатила лише 208 000 євро (близько 10%). Більше платежів не надходило, а переговори двох сторін ні до чого не привели. У такій ситуації компанія Nuseed була змушена звернутися до суду.

11 грудня 2015 року Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС) при Торгово-промисловій палаті України виніс рішення задовольнити вимогу компанії Nuseed про виплату 2 384 498 євро, включаючи штрафні санкції. Сьогодні іноземний бізнес в Україні, як правило, вирішує суперечки в арбітражі, оскільки це в більшості випадків швидше (тільки одна інстанція) і надійніше (суддів обирають самі сторони, як і арбітражну установу).

28 грудня 2015 року Nuseed звернулася до українського суду для виконання рішення арбітражного суду. Це є звичайною практикою, і в країнах зі стійкою правовою системою отримання виконавчого документа є звичайною технічною процедурою. Незважаючи на бездоганне дотримання всіх норм процесу, остаточне визнання рішення МКАС тривало більше трьох років.

«Рішення Верховного суду України на користь компанії Nuseed – це хороший сигнал з боку нашої системи правосуддя для міжнародних компаній, які ведуть свою діяльність в Україні, а також для тих, хто збирався почати вести бізнес з українськими партнерами. Визнання і виконання рішень міжнародного арбітражу безсумнівно позитивно позначається на іміджі України і на її інвестиційної привабливості », – стверджує Антон Луковкін, керуючий партнер юридичної фірми Cai & Lenard, що представляє компанію Nuseed в ході судових розглядів.

Виконавчий директор групи компаній Nuseed Брент Захаріа підкреслив: «Таке рішення дозволить Nuseed впевнено інвестувати і далі розширювати бізнес в Україні, співпрацювати з українськими виробниками, дистриб'юторами та переробниками соняшнику, що дасть ще більше можливостей для їх розвитку».

 


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/verhovnyy-sud-zobovyazav-kompaniyu-rayz-olega-bahmatyuka-vyplatyty-borg-v-24-milyona-yevro

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua