Вартість овочів «борщового набору» на ринках України досягла рекордної позначки 10 грн/кг

Вартість овочів «борщового набору» на ринках України досягла рекордної позначки 10 грн/кг фото, ілюстрація

Під кінець грудня 2018 року, на гутових ринках України склалась безпрецедентна ситуація - ціни на всі позиції овочів “борщового набору" досягли позначки в 10 грн/кг. В еквіваленті національної валюти цей показник є рекордним. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на "Инфо-Шувар".

Найбільш суттєве подорожчання за останній місяць року відбулось по буряку, він за останні три тижні додав в ціні одразу 25%. Сьогодні на гуртових ринках буряк можна купити по 10-11 грн/кг (0,33-0,35 EUR/кг ). В другій половині грудня поступове подорожчання сспостерігалось і по білоголовій капусті з морковою. Сьогодні на гуртових майданчиках країни капуста пропонується по 7,5-10 грн/кг (0,24-0,32 EUR/кг ), а морква коштує 8-10 грн/кг (0,25-0,32 EUR/кг ).

Ціни на цибулю протягом грудня неодноразово змінювалися в різних напрямках, але, за підсумками місяця, вартість цибулі істотно не змінилась, хоча, сьогодні цибулю можна вважати найдорожчою позицією в українському овочевому «борщовому наборі», на гуртових ринках її пропонують по 10-14 грн/кг (0,30-0,42 EUR/кг ).

Слід зазначити, що в порівнянні із минулим роком, буряк та морква стали дорожчими в 2,5 рази, цибуля за рік подорожчала в 3,5 рази. Білоголова капуста сьогодні є абсолютним лідером за зростанням ціни серед усіх овочів українського “борщового набору”, її вартість за рік зросла в 4 рази.

Картопля є винятком з цього переліку, ціни на неї хоча і почали зростати в грудні, втім, сьогодні картопля є майже в 2 рази дешевшою від овочів «борщового набору», її вартість на гуртових ринках країни становить 5-6 грн/кг (0,16-0,19 EUR/кг ). Втім, такі ціни є в 2 рази вищими, ніж рік тому.

За даними “Інфо-Шувар”, на ринку “борщового набору” в Польщі лідерами із подорожчання впродовж останнього року стали цибуля та капуста, які зросли в ціні майже в 2 рази та пропонуються сьогодні на найбільшому гуртовому ринку Варшави “Броніше” за ціною 0,35-0,54 EUR/кг та 0,23-0,35 EUR/кг, відповідно.

Більш, ніж в 1,5 рази за рік в Польщі подорожчала і картопля, яка коштує сьогодні в межах 0,28-0,35 EUR/кг. Морква за рік додала в ціні майже 70% та коштує зараз 0,28-0,32 EUR/кг і лише на 17% , порівняно із минулим роком, подорожчав польський буряк, який пропонується сьогодні на ринку “Броніше” в межах ціни 0,16-0,23 EUR/кг.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/vartist-ovochiv-borshchovogo-naboru-na-rinkah-ukrayini-dosyagla-rekordnoyi-poznachki-10-grnkg

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua