В Україні запускають портал нормативної грошової оцінки сільгоспземлі

Мінагрополітики запрошує взяти участь у бета-тестуванні Всеукраїнського порталу загальнонаціональної нормативної грошової оцінки.

Мінагрополітики запускає Всеукраїнський портал загальнонаціональної нормативної грошової оцінки землі сільгосппризначення. Про це т.в.о. міністра агрополітики Максим Мартинюк написав на власній сторінці у Facebook.

"Запрошую вас взяти участь у бета-тестуванні Всеукраїнського порталу загальнонаціональної нормативної грошової оцінки, яке розпочалось на цьому тижні і триватиме до кінця року", - написав Мартинюк.

За його словами, 7 лютого 2018 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову №105, якою погодив проведення загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення по всій території країни.

Читайте також: Рада продовжила мораторій на продаж землі

"За неповний рік було проведено повний комплекс робіт по оцінці, дані зведені в єдиний масив, написаний алгоритм, створений портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку НГО. В результаті у нас не залишилося жодної ділянки с.-г. призначення за межами населених пунктів, яка б не була прорахована на базі найновіших даних", - відзначив Мартинюк.

Він наголосив, що для власників землі, які здають ділянки в оренду, з’явилась можливість, спираючись на дані оцінки, переконатись у справедливості орендної плати та, орієнтуючись на показники земельних аукціонів по району, скоригувати її.

"Уряд очікує активізацію земельних аукціонів, в тому числі і в електронному форматі, значна частина яких зараз не може відбутись, якщо місцева райрада не затверджує НГО на лоти", - додав урядовець.

Читайте також: Які зміни відбудуться у адмініструванні земельного податку у 2019 році

За його словами, від роботи порталу постраждають лише ті, хто штучно занизив оцінку своєї ділянки, щоб мінімізувати оподаткування.

Мартинюк підкреслив, що базою для розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки є показники якості ґрунтів. Останній раз ґрунтові обстеження в Україні завершилися чверть століття тому – в 1995 році. Вихідні дані були місцями неповними і потребували уточнення та доповнення.

"У кожному районі України були білі плями, загальна площа яких в масштабах країни склала близько 2 млн гектарів", - повідомив т.в.о. міністра.

За матеріалами ukrinform.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua