В Україні створюють власний сорт канабісу для медичного використання

Директор Інституту луб’яних культур НААН Ігор Маринченко, розповів, що в інституті з 1930-х років ведуть селекцію конопель. Раніше медичним видом цієї рослини не займалися. Але на поточний період вже проведені роботи зі створення власного сорту конопель для лікарського використання. Про це повідомляє naas.gov.ua.

Виведення медичних ненаркотичних сортів конопель – це світовий тренд, розповідає фахівець. В інституті теж проводять селекцію власного сорту, але поки що українські медичні коноплі не мають офіційної реєстрації. Сорт зареєструють та почнуть практичне вирощування після того, як буде узгоджено відповідне законодавство.

Наразі, в інституті вирощують звичайні технічні сорти конопель, які використовують як волокнисту сировину. Але, як вважає спеціаліст, традиційна українська культура вартує більшого.

Так, Ігор Маринченко розповів, що конопляна олія – єдина олія, яка має збалансований вміст жирних кислот, зокрема Омеги-3. Корисне і насіння. Тридцять грамів лущеного насіння конопель на день здатне постачати організм людини більшістю цінних мікроелементів. За словами науковця, в Канаді, наприклад, 50 тис. га зайнято під цю культуру – і виключно під харчове споживання

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua