В Україні стартував пілотний проект з он-лайн реєстрації земельної ділянки

Вчора, 12 жовтня 2016 року, в Україні запроваджено нову електронну послугу з он-лайн реєстрації земельної ділянки.

 

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
 
До кінця року електронна послуга буде доступна у пілотному режимі для м. Києва та Чернігівської області, а з 1 січня 2017 року запрацює по всій Україні.
 
«Реєстрація земельної ділянки є однією з найбільш важливих та одночасно складних адміністративних послуг. Щорічно українці реєструють понад 500 тис. земельних ділянок. Завдяки запровадженню електронної послуги, стартує принципово новий рівень якості обслуговування фізичних та юридичних осіб», - йдеться у повідомленні.
 
Сьогодні реєстрація відбувається у два візити до державних органів, а запровадження цієї послуги дає можливість виключи перший візит та залишиться лише необхідність отримати документи після реєстрації земельної ділянки.
 
«Новий електронний сервіс створює сприятливі умови для земельних правовідносин. Він заощаджує час та зусилля громадян, робить процес реєстрації прозорим, усуває суб’єктивні фактори при реєстрації земельної ділянки та сприяє створенню чесного земельного ринку», - зазначив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.
 
Відтепер подати документи на реєстрацію земельної ділянки можна в он-лайн режимі протягом кількох хвилин. Також, за рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від заявника та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час та унеможливлять будь-які корупційні ризики.
 
«Запровадження пілотної електронної послуги є черговим кроком до забезпечення доступності, відкритості та прозорості у земельній сфері. На сьогодні на порталі доступно вже 4 електронні послуги і до кінця року ми плануємо запровадити щонайменше 3 нові е-послуги», - зазначила Перший заступник Держгеокадастру Людмила Шемелинець.
 
Ініціатива реалізується Мінагрополітики, Держегокадастром та Державним агентством з питань електронного урядування за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
 
Таким чином, на сьогодні громадянам та бізнесу доступно вже чотири електронні послуги у земельній сфері. Нагадаємо, що раніше запроваджено надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, доступ до інформації про право власності та речові права земельної ділянки  он-лайн.
 
До кінця 2016 року планується запровадити ще три електронні послуги у земельній сфері.

   

https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6369-v-ukraiini-startuvav-pilotnyi-proekt-z-on-lain-reiestratsiii-zemelnoii-dilianky.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua