В Україні розведенням шампіньйонів займаються 300 грибних ферм

Розвитку виробництва грибів в Україні сприяє ріст споживання цієї продукції в Євросоюзі. Також перспективними та постійно зростаючими ринками для експорту є Молдова та Білорусь.

Для українських виробників грибів відкриваються широкі можливості з розвитку бізнесу. Про це заявив Максим Єнченко, представник компанії Аmycel, під час конференції «Овочі та фрукти України - 2018. Вектор на експорт», що відбулася цього тижня в Києві.

За його словами, Україна щорічно експортує близько 500 тис. тонн грибів та 18 тис. тонн компосту. При цьому імпорт даної продукції на внутрішній український ринок відсутній повністю.

Експерт зазначив, що розвитку виробництва грибів в Україні сприяє ріст споживання цієї продукції в Євросоюзі. Також перспективними та постійно зростаючими ринками для експорту є Молдова та Білорусь.

Головна перевага грибного бізнесу - це можливість збирати урожай круглий рік без перерв - до 10 врожаїв з однієї площі. За словами експерта, в абсолютних цифрах, це 600 кг гриба з 1 м² полу теплиці на рік. Сировиною для виробництва грибів виступають звичайні відходи сільгоспвиробництва, а вирощуванням можна займатися незалежно від погодних умов.

Читайте також: Диверсифікація виробництва: біоконверсія, енергетика та вирощування грибів

«До того ж, гриби - популярний і корисний продукт, споживання якого зростає по всьому світу. Це є дуже вагомим чинником подальшого розвитку українського грибного бізнесу», - зауважив Єнченко.

За даними фахівця, на даний час в Україні існує 5 компостних виробництв, а розведенням шампіньйонів займаються 300 грибних ферм.

«Річний обсяг виробництва шампіньйону становить 51,3 тис. тонн, а гливи та екзотичних грибів - 4,9 тис. тонн. При цьому щорічно українець в середньому з’їдає 1,4 кг грибів. Сприяють розвитку виробництва наявність дешевої сировини і недорога робоча сила», - розповів Єнченко.

Як зауважив експерт, гальмують розвиток виробництва грибів в Україні «загальнобізнесові» складнощі (кредити, комунікації, дозволи та ін.), а також насичений внутрішній ринок з невисокою і нестабільною ціною.

«Перспективу ринку на найближчі 10 років ми бачимо в наявності лише 20-50 господарств-великих виробників з своїми компостними заводами. При цьому, щонайменше половина українського грибу буде експортуватися», - додав Єнченко.

За матеріалами ukrainefood.org

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua