В Україні подорожчає продовольчий кошик

Економічні експерти прогнозують, що найближчим часом в Україні піднімуться ціни на хліб, картоплю, а також деякі овочі, пише latifundist.com.

До весни ціни на картоплю можуть досягти 20-25 грн кг. У поточному періоді картопля вже коштує на 30% дорожче, ніж минулоріч.

У лютому також прогнозують ріст цін на овочі, хоча він навряд чи буде значним. Адже, зазвичай, коли українські овочі починають рости в ціні, на ринку з’являється імпортний продукт. Так, імпортну цибулю починають викидати на ринок, як тільки ціна на вітчизняну перевищить 10-11 грн за кг.

За словами експерта Економічного дискусійного клубу Олега Пендзин, ми вже знаходимось на піці європейских цін на продукти харчування, а то й взагалі обішли їх тому, що в Європа ПДВ – 5%, а у нас — 20%.

За останній місяць значного стрибка цін не було – допомогло післясвяткове затишшя. До того ж, перед Новим роком завезли багато товару в розрахунку на передсвятковий ажіотаж, якого так і не сталося. Багато хто з реалізаторів зберігає цей товар, чекаючи росту цін, а це додаткові витрати, які підприємці захочуть “відбити”

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua