В 2016/17 МР виробництво соняшнику в Україні може перевищити 12 млн т

Валовий збір насіння соняшнику в Україні в 2016 році складе 12,1 млн т, що більш ніж на 800 тис. т або на 8,4% перевищує минулорічний показник і стане рекордом за обсягом виробництва даної культури в країні.

 

Про це повідомив аналітик аграрного ринку "ПроАгро" Ярослав Левицький.
 
"Новий прогноз виробництва соняшника на 400 тис. т вищий попереднього, озвученого у квітні-місяці. Це збільшення пов'язане з підвищенням оцінки посівної і збиральної площ під олійною до 5,9 млн га при тому, що згідно з повідомленням Мінагрополітики, на сьогодні соняшник в Україні посіяно на 5,3 млн га, що становить 101% від прогнозу його посівної площі. Господарства і фермери в Україні традиційно занижують звітність за обсягами посіву і валового збору врожаю олійної, через що фактичні показники встановлюються за підсумковими даними про виробництво соняшникової олії", - зазначив Левицький.
 
Разом зі збільшенням прогнозу по площі посіву соняшникк експерти підвищили і прогноз врожайності олійної - до 20,9 ц/га проти колишніх 20,6 ц/га. Це підвищення ґрунтується на сприятливих погодних умовах нинішньої весни, достатній кількості тепла і вологозабезпеченості ґрунту, що створює хороші стартові умови для розвитку посівів. Якщо погода і надалі буде сприяти соняшнику, то його середня врожайність може виявитися вищою за торішню (21,6 ц/га) і складе 22 ц/га, і тоді валовий збір олієнасіння перевищить 12,7 млн т.

   

https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5518-v-201617-mr-vyrobnytstvo-soniashnyku-v-ukraiini-mozhe-perevyschyty-12-mln-t.html

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua