УЗА пропонує «прожарювати» пшеницю на борошномельних підприємствах Індонезії

УЗА пропонує «прожарювати» пшеницю на борошномельних підприємствах Індонезії фото, ілюстрація

Українська зернова асоціація (УЗА) запропонувала керівництву Республіки Індонезія ефективний спосіб вирішення питання «прожарки» української пшениці, що експортується до Республіки Індонезії. Зокрема, в УЗА підкреслили, що борошномельні підприємства-імпортери в Індонезії готові приймати українську пшеницю без «прожарки» в Україні, так як в процесі переробки пшениця проходить термічну обробку, що знешкоджує грибки в зерні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації Сергія Іващенко.

«Таким чином, дублювати «прожарку» пшениці в українських портах немає сенсу, адже зерно все одно пройде термічну обробку на борошномельних підприємствах Індонезії. Це ефективніший метод боротьби з грибками», - в.о. виконавчого директора УЗА. Він також додав, що УЗА офіційно звернулась з відповідною пропозицією до Індонезійської сторони.

Крім того, у світі відсутній технічний і технологічний досвід такої термічної обробки в портах, і в Україні, зокрема, адже більше ні до однієї країни така вимога не була висунута.

«Зернові термінали в портах України не мають технічної та технологічної можливості проводити термічну обробку зерна. Навіть якби така технологія була винайдена, жоден експортер чи країна не змогли би гарантувати 100% знезараження зерна. Адже, навіть 1% грибків, що можуть вижити після «прожарки», під час транспортування (3-4 тижні) до Індонезії в умовах теплого вологого клімату відновляться до 100% зараженості», - підкреслив Сергій Іващенко.

«Відтак, Україна як надійний і чесний партнер на міжнародній арені, що експортує понад 2 млн тонн пшениці до Індонезії, пропонує здійснювати таку обробку зерна в країні-імпортері, що принесе додану вартість Індонезійським компаніям та забезпечить ефективність під час борошномельного процесу», - додав фахівець.

Також, УЗА обговорила цю вимогу з експертами з ADMMills, із Інституту досліджень ім. Макса Руберна (MRI) у Детмольде, який працює у галузі захисту здоров’я споживачів у секторі живлення, та з Schuttmuhle Berlin – компанії Goodmills Germany Group, яка щорічно використовує біля 2,7 млн. тонн зерна на європейських млинах.

«Організації підкреслили, що грибки Tilletia, котрі стали «причиною» такої вимоги, часто присутні в зерні по всьому світу. При цьому, термічна обробка задля знищення грибків - не вірний і не ефективний шлях для їх усунення. Адже, ефективність знезараження пшениці при 70-80 °С не доведено, а сам процес негативно вплине на білок і клейковину. Також це може призвести до затемнення зерна», - додав в.о. виконавчого директора УЗА.

До експерименту з ефективністю «прожарки» також долучилась Фітосанітарна асоціація України, що провела тест – невелику кількість пшениці було «прожарено» в окремій камері, відповідно до вимог Індонезійської сторони, і її результати доводять неефективність такого методу.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/uza-proponuie-prozharyuvati-pshenicyu-na-boroshnomelnih-pidpriiemstvah-indoneziyi

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua