Умови для розвитку озимих цьогоріч надзвичайно сприятливі, – гідрометцентр

 

Умови для розвитку озимих цьогоріч надзвичайно сприятливі, – гідрометцентр фото, ілюстрація

Цього року вегетаційні процеси на посівах озимих культур припинились у першій декаді листопада з переходом середньодобової температури повітря через +5° у бік зниження. На час припинення активної вегетації озима пшениця знаходилась у фазах 3-й листок – кущіння. Про це повідомляє Черкаський гідрометцентр, пише propozitsiya.com з посиланням на www.procherk.info.

У такий період у озимих культур відбуваються складні фізіологічні процеси, які забезпечують підготовку рослин до зимівлі.

При підготовці до перезимівлі озимина повинна пройти дві фази загартування:

- перша фаза проходить в період із середньодобовою температурою повітря 5-0°. У цей період відбувається перетворення крохмалю в цукор, який є добрим захисним засобом. У цій фазі необхідні 10-14 ясних днів з максимальною температурою +5+10° і мінімальною 1-2° морозу.

- друга фаза протікає впродовж 3-5 днів при температурі 2-6° морозу ( в період між переходами середньодобової температури повітря через 0 і мінус 5°). Основним фізіологічним процесом на даному етапі стає обезводнення клітин, вода переходить у міжклітинний простір. Зростає рівень концентрації клітинного соку у вузлах кущіння, що також захищає від дії низьких температур і заважає утворенню кристалів льоду на рослині. Умови для проходження 1-ої фази загартування в цьому році на рідкість сприятливі як для останніх років – спостерігається сонячна погода зі значною амплітудою температури впродовж доби (вдень +5+11, вночі мінус 1-5°).

Таким чином, загартування озимих культур допомагає значно підвищити, закладений природою потенціал міцності та підвищити зимостійкість рослин.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/umovi-dlya-rozvitku-ozimih-cogorich-nadzvichayno-spriyatlivi-gidrometcentr

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua