«Укрлендфармінг» впроваджує IT-систему обліку врожаю власної розробки

 

Впровадження системи дозволяє керівництву «Укрлендфармінг» бачити ситуацію в динаміці, зібрати дані про фактичну врожайності по кожному полю і відслідковувати весь процес переміщення зібраного врожаю з поля на елеватор. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагенцію УНІАН.

«Головна відмінність «Укрлендфармінг» від інших агрохолдингів - в наявності своєї телеметричної системи», — пояснив заступник генерального директора з питань аграрних IT-інновацій компанії Володимир Бабій. Це означає, що практично з усіх одиниць техніки збираються дані про переміщення, про швидкість, про обороти двигуна, про використання палива, показники навантаження на двигун і багато іншого. На підставі цих даних і будується система вивезення врожаю з поля».

За його словами, в компанії побудована система обліку, що збирає інформацію незалежно від людей. «Вона повністю сама контролює процес збирання врожаю. Скільки, кому, якій машині відвантажено, скільки машина привезла на елеватор і так далі — інформацію про все дають датчики, встановлені на кожному комбайні. GPS-трекери, встановлені на всіх без винятку автомобілях, відстежують всі їх переміщення. Це дозволяє істотно скоротити кількість диспетчерів (адже основна інформація обробляється в системі), а також обліковців, які перебувають на полі», — зазначив Володимир Бабій.

Крім того, система дозволяє скоротити кількість працівників служби безпеки, оскільки основні процеси стають набагато прозорішими. «Можна сказати, що це маленький IoT (інтернет речей), який ми створили у себе в холдингу», — підкреслив Володимир Бабій.

Він також розповів, що система обліку врожаю, яка отримала назву «Свій-Чужий» (за аналогією з військовими системами ППО), встановлюється на кожен комбайн компанії, і допомагає консолідувати дані про фактичну врожайність по кожному полю, в режимі реального часу виявляючи розкрадання. Головний же напрямок розвитку — точне землеробство, тобто використання IT для того, щоб створити оптимальні умови вирощування врожаю. Для цього застосовується комплекс систем, які збирають і аналізують інформацію з датчиків, розміщених на техніці і полях компанії.

Одна з систем на підставі зібраної інформації формує точні шляхові листи, що значно скорочує витрату палива, посівного матеріалу і добрив. «Завдяки нашим системам ми зберігаємо близько 3 ц/га, а з огляду на нашу кількість гектарів - це близько 100 млн грн. Прямі повернення від виявлення і запобігання крадіжкам завдяки системі щороку складають від 5 до 10 млн грн», — каже Володимир Бабій.

 


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/ukrlendfarming-vprovadzhuye-it-systemu-obliku-vrozhayu-vlasnoyi-rozrobky

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua