Українське зерно імпортують майже 90 країн світу

За прогнозами FAO, глобальний рівень виробництва зернових та злакових у 2016 році становитиме 2 543 млн тонн (+0,6% до 2015 року).

 

Про це повідомив Кайрат Нажмедінов, старший економіст регіонального офісу FAO в Європі та Центральній Азії на першій міжнародній конференції GRAIN UKRAINE в Одесі, пишеУКАБ.
 
Згідно прогнозів експертів, глобальне виробництво пшениці навряд зростатиме в порівнянні до 2015 року, тоді як обсяги виробленого рису та кормових зернових матимуть позитивний приріст.
 
Світове споживання злакових у 2016/17 МР складе 2 546 млн тонн (+1% до 2015 року). Поточний прогноз перехідних залишків злакових культур становить 642 млн тонн. Прогнозоване скорочення глобальної торгівлі злаковими становитиме майже 2% (369 млн тонн 2016 року), порівняно з 2015 роком, відповідно до передбаченого падіння попиту на сорго та ячмінь.
 
Продовольча безпека залишається одним з найбільших викликів майбутнього. За останні десять років ріст виробництва злакових склав 20%, однак все одно більше 800 млн людей голодували або відчували нестачу продуктів харчування.
 
«Не виникає жодного сумніву стратегічне значення України у вирішенні питання глобальної продовольчої безпеки. У 2015 році ключовим для України залишався сектор зернових, що становить чверть валової продукції АПК, і має високий експортний потенціал. Кукурудза, пшениця та ячмінь складають біля 95% експортованих Україною зернових, а разом міжнародна торгівля зерновими приносить вашій країні близько 6 млрд доларів щорічно. Майже 90 країн світу імпортують українське зерно, так у 2015/16 МР Україна зайняла сьоме місце на міжнародній арені з виробництва пшениці, шосте з її експорту, сьоме з виробництва кукурудзи, і четверте з її експорту», - відзначив Нажмедінов.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5701-ukraiinske-zerno-importuiut-maizhe-90-kraiin-svitu.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua