Україна пропонує ЄС переглянути квоти на агроекспорт

Україна у рамках функціонування поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі ставить перед партнерами у Євросоюзі питання про перегляд експортних квот на аграрну продукцію.

 

Про це пише Укрінформ з посиланням на заяву заступника міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька за результатами першого засідання підкомітету з економічних та інших кластерних питань, що було присвячене сільському господарству, рибальству, морській політиці та розвитку сільських територій.
 
«Ми плануємо започаткувати у червні регулярне проведення заходу, який називається «Аграрний діалог». Це буде спільний проект на чолі з міністром аграрної політики та продовольства України разом з бізнесом. У його рамках будуть опрацьовані питання щодо санітарної та фітосанітарної стратегії у наших відносинах з ЄС. Також ми очікуємо на взаємну реакцію європейської сторони щодо наданого пакету щодо квот», - розповіла Рутицька.
 
Вона пояснила, що українська сторона ще раніше передала Єврокомісії пакет пропозицій, опрацьований спільно з виробниками, щодо перегляду квот на експорт агропромислової продукції до ЄС.
 
Рутицька повідомила, що у 2015 р. експорт української аграрної продукції до країн Євросоюзу становив 30% від загального обсягу.
 
«Якщо ми проаналізуємо перші три місяці 2016 року, то порівняно з аналогічним періодом минулого року маємо зростання на 15%», - зауважила заступник міністра.
 
За її словами, найпопулярнішими позиціями українського аграрного експорту до ЄС є зернові, мед, оброблені томати, екстракт виноградно-яблучного соку, курятина тощо.
 
Заступник міністра зазначила, що сторони обговорили питання виконання зобов’язань у рамках функціонування поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі Україна-ЄС, гармонізації у рамках цього процесу українського законодавства з європейським, питання фінансування проектів в агропромисловій галузі на 400 млн євро, які планується реалізувати спільно з Європейським інвестиційним банком.

   www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5276-ukraiina-proponuie-ies-pereglianuty-kvoty-na-agroeksport.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua