Україна продовжує поставки зерна до Єгипту

Жодної офіційної інформації ні від компетентних органів Єгипту, ні від посольства України не було, на даному етапі мова йде, очевидно, лише про інтерпретацію намірів.

 

Про це вчора на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.
 
«По-перше, жодної офіційної інформації ні від компетентних органів Єгипту, ні від посольства України (принагідно хотілося б подякувати посольству України в Арабській Республіці Єгипет за ефективну роботу та комунікацію) ми не отримували. Тому на даному етапі мова йде, очевидно, лише про інтерпретацію намірів. По-друге, в найгіршому випадку мова йде не про заборону. а про встановлення нульових допусків по ріжках (ergot fungus). На зустрічі із українськими торгівельними компаніями 15 вересня деякі із них висловлювали готовність подавати заявки на експорт до Єгипту навіть на таких умовах», - зазначив Лапа.
 
Крім того, за словами Лапи, поки що єгипетська сторона досягнула лише одного результату - тендери на закупівлю не відбуваються через недостатню кількість заявок.
 
«Очевидно, експортери різних країн для початку спробують вивчити практику приймання вантажу, який вже відправлений до Єгипту за попередньо укладеними угодами», - прокоментував голова Держпродспоживслужби.
 
Він додав, що чергова партія української пшениці (29 тис. тонн) 16 вересня була відправлена до Єгипту. Ще одну партію пшениці (33 тис. тонн) було відправлено 17 вересня.
 
«Наші подальші дії (слід очікувати, що і подальші дії українських експортерів) будуть залежати від того, чи виникнуть проблеми із прийманням українського зерна в Єгипті», - підсумував Лапа.
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6174-ukraiina-prodovzhuie-postavky-zerna-do-iegyptu.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua