Україна посіла друге місце в Європі за площею сільськогосподарських угідь

 

Україна посіла друге місце в Європі за площею сільськогосподарських угідь фото, ілюстрація

Мінський стартап OneSoil запустив інтерактивну карту сільськогосподарських полів, в списку якого 42 європейські країни та США. Про це повідомляє www.propozitsiya.com. з посиланням на БізнесЦензор.

У OneSoil Map Україна займає друге місце за площею угідь після США: 35,9 млн гектарів при 2 млн ділянок. На третьому місці розташувалася Франція - в країні 25,7 млн ​​гектарів, поділених на 7 млн ​​ділянок.
OneSoil використовує ІІ-алгоритм для аналізу супутникових знімків, щоб детально визначити стан полів, тип вирощуваних культур, а також етап їх зростання.
 
В Україні, за даними компанії, найбільш активно площі засівають кукурудзою (14,8 млн га), пшеницею (5,4 млн га) і травою (4 млн га). За сукупної площі полів лідирує Одеська область (2,4 млн га). Середня площа ділянки - 17,9 га, в той час як найбільше поле досягає 2000 га.
Також OneSoil Map дозволяє подивитися, як змінювалися поля за останні три роки: з 2016 по 2018 рік. Творці використовували дані Європейського космічного агентства, а також інструментарій від Mapbox, картографічної платформи з відкритим вихідним кодом. На збір інформації пішло понад три роки, а на візуалізацію - близько шести місяців. Зараз в базу занесені понад 60 млн угідь, система вміє розпізнавати близько 20 видів сільськогосподарських культур.
За словами співзасновника OneSoil Олександра Яковлєва, їх розробка допоможе відстежити глобальні та локальні сільськогосподарські тренди, а також правильно спланувати фермерське господарство. До 2019 року на карту планують додати дані з Південної Америки та Австралії. До 2020 року в планах OneSoil - охопити весь світ.
Зараз  стартап має більше 20 тис. платних клієнтів, з них 1300 - на американському ринку, куди компанія вийшла всього місяць тому. Крім аналітики, OneSoil також продає обладнання для установки на полях (погодні датчики, модеми) і розвиває цифрову платформу для моніторингу та управління фермерськими угіддями.
 
OneSoil офіційно запустилися в липні 2017 року. У проект на передпосівній стадії інвестували компанія Haxus, фонд Bulba Ventures, співзасновник EPAM Леонід Лознер і засновник Maps.me Юрій Мельниченко. Загальна сума вкладень - $ 500 тис.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/ukrayina-posila-druge-misce-v-ievropi-za-ploshcheyu-silskogospodarskih-ugid

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua