Україна почала імпортувати столовий буряк з Білорусі

Імпортувати овочі «борщового набору» Україна почала ще в жовтні. Тоді на гуртових ринках з'явилась перша морква з Білорусі, потім цибуля з Казахстану.

Погодні умови цього літа дійсно були не на користь високому врожаю, але мало хто розраховував побачити імпортні овочі в Україні ще восени, коли в українських господарствах триває збирання власного врожаю, повідомляє Інфо-Шувар.

Експерти наголошують на тому, що, зазвичай, найнижчі ціни на «борщовий набір» встановлюються восени, коли починається збирання врожаю в господарствах населення та комерційному секторі.

Цього року українські виробники вирішили притримати на зберіганні чим більше овочів. Приводом для цього стала інформація про слабкий врожай в Україні і втрата врожаю в ЄС, звідки Україна зазвичай імпортує «борщовий набір». Експерти зауважують, що завдяки цьому, протягом всієї осені ціни на овочі «борщового набору» в Україні тримаються на рекордно високих показниках.

Реакція населення на дорогий «борщ» була досить прогнозована – якщо зараз так дорого, то навесні ціни взагалі можуть бути «космічними», тому, варто запасатись овочами вже. Таким чином, попит на овочі став вищим за пропозицію, це і стимулювало зростання ціни протягом вересня і жовтня.

Читайте також: Українські фермери змушені знижувати ціни на цибулю

«Ми почали імпортувати «борщовий набір» ще в жовтні. Тоді ми побачили на гуртових ринках першу моркву з Білорусі, потім цибулю з Казахстану, тепер прийшла черга буряка, він теж завозиться з Білорусі. Все це говорить про те, що більшість українських фермерів, як і раніше, розраховують заробити на спекуляції, сподіваються зірвати куш навесні. Але той факт, що українські роздрібні мережі вже почали співпрацю із імпортерами аж ніяк не на користь нашим господарствам. По-перше, імпорт – це збільшення внутрішньої пропозиції, а це вже не на користь подальшому зростанню ціни. По-друге українські фермери втрачають привабливість в очах організованого рітейлу - одного з найпотужніших каналів збуту», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Станом на сьогодні, на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» імпортний буряк пропонується в максимальному ціновому діапазоні 7-7,5 грн/кг, завдяки досить високій якості. Для порівняння, український якісний буряк коштує 7-8 грн/кг, а продукція нижчою якості пропонується по 6-6,5 грн/кг.

За матеріалами shuvar.com

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua