Україна не встигне провести посів озимих в оптимальні терміни

У найближчі дні в Україні очікуються опади у південних та східних областях. 20 вересня дощ пройшов в Одеській області, днем ​​раніше - у західних областях.

 

Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт».
 
Згідно з очікуваннями метеорологів, опади у найближчі два тижні успішно поповнять вологозапаси ґрунту у регіонах, які є основними виробниками озимої пшениці.
 
Сухі погодні умови серпня та вересня - основний фактор ризику для нормального посіву і початкового етапу розвитку озимих культур. Уже сам факт очікування дощів стимулює збільшення темпів посіву озимих зернових культур і навіть ріпаку. Хоча посівна відстає від середніх темпів за 5 минулих років, але вже випереджає минулорічні показники.
 
 
Під урожай 2017 року заплановано посіяти 7374 млн га зернових культур і 724 тис. га ріпаку. Станом на 19 вересня, зернові посіяні на 16%, ріпак - на 90% запланованих площ.
 
При цьому в Україні вже настали оптимальні строки посіву озимих. У зоні Лісостепу, де посіяно 21% від плану по озимому зерну, сприятливі терміни посіву пройшли 20 вересня, у зоні Степу озимі посіяні на 13% площ і рекомендовані терміни закінчуються 28 вересня. Стає очевидним, що на значних площах посів озимих буде проведено пізніше оптимальних термінів.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6185-ukraiina-ne-vstygne-provesty-posiv-ozymykh-v-optymalni-terminy.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua