Україна гармонізує законодавство щодо відповідності сільгосптехніки нормам ЄС

В Україні буде гармонізовано законодавство до європейських процедур оцінки відповідності сільськогосподарської техніки.

 

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики з посиланням на заяву заступника міністра з питань євроінтеграції Владислави Рутицької під час проведення наради з обговорення питань застосування Технічного регламенту затвердження типу для різних видів сільськогосподарської техніки.
 
«На сьогодні вже готова дорожня карта переходу на європейську модель оцінки відповідності сільськогосподарської техніки. Окрім того, чітко прописаний план заходів на 2016 рік щодо впровадження технічного регламенту затвердження типу с/г тракторів. Це ті основні документи, за яким ми будемо працювати найближчий рік», - відзначила Владислава Рутицька.
 
Серед найближчих завдань Рутицька окреслила:
 
  • чинний Технічний регламент гармонізувати  до REGULATION (EU) No 167/2013 щодо затвердження типу та нагляду за ринком  сільськогосподарських та лісогосподарських транспортних засобів:
  • розробити  гармонізовані  до REGULATION (EU): №№ 1322/2014, 2015/208, 2015/96 , 2015/504,  2015/68 (регламенти, які установлюють окремі вимоги до сільськогосподарської техніки);
  • привести у відповідність до законодавства ЄС інституційне забезпечення затвердження типу (статус і повноваження органів затвердження типу та технічних служб).
 
«Наприкінці 2015 року було прийнято рішення відмовитись починаючи з 2016 року і від обов’язкової сертифікації сільськогосподарської в тому числі імпортної, що дало змогу для виробників та імпортерів зменшити додаткові витрати. Для завершення процесу повної гармонізації і взаємовизнання результатів оцінки відповідності сільськогосподарських транспортних засобів (приєднання до Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів з ЄС) необхідно об'єднати зусилля, Мінагрополітики, виробників та постачальників і в стислі терміни здійснити заходи щодо повної відповідності затвердження типу тракторів, причепів, причіпних машин нормам Європейського Союзу», - наголосила заступник міністра.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5393-ukraiina-garmonizuie-zakonodavstvo-schodo-vidpovidnosti-silgosptekhniky-normam-ies.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua