Учасників збройного нападу на елеватор на Харківщині відпустять під заставу

 

Учасників збройного нападу на елеватор на Харківщині відпустять під заставу фото, ілюстрація

Учасників нахабного збройного нападу на елеватор – ФГ «Строгого О.Ф.» (Харківська обл.), яке відбулось у вересні цього року, запропонували відпустити під заставу на період проведення досудового слідства. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ВАР.

 Варто зазначити, що цей випадок рейдерського захоплення сколихнув усю країну та привернув неабияку увагу влади. Зокрема, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков публічно повідомляв про взяття справи під особистий контроль та невідворотнє покарання для винних осіб.

Якби рейдерський напад був доведений до кінця, збитки від втрати елеватора, за словами його власника Олександра Строгого, склали б понад 400 млн грн. Однак загальна сума застави для учасників збройного нападу складає 4,68 млн грн, що майже у 100 разів менше за ті втрати, яких фермери могли понести, якби правоохоронці не затримали зловмисників.
Загалом за результатами проведеного рейдерського нападу було затримано 23 особи, серед яких Олег Ширяєв - екс-командир роти поліції «Східний корпус», яку сформували в 2014 році і розпустили в 2018 році. Суд визначив суми застави для учасників збройного захоплення по 140 тис. грн, а для Ширяєва – 1 млн грн. Крім того, суд встановив 600 тис. грн застави для державного реєстратора, який на підставі підроблених документів вніс до державного реєстру запис про зміну власника та назви ФГ «Строгого О.Ф.» на ФГ «Слобожанські лани».

Нагадаємо, 7 вересня 2018 року на підставі підроблених документів про перехід права власності на корпоративні права до Державного реєстру був внесений запис про зміну власника та назви ФГ «Строгого О.Ф.» на ФГ «Слобожанські лани».

Керуючись даними змінами у реєстрі, наступного дня «нові власники» розпочали силове захоплення території та земель господарства. Так, близько 30 невідомих осіб спортивної статури у камуфляжній формі заїхали на територію елеватора, що належить ФГ «Строгого О.Ф.». Зрештою на території елеватора опинились близько 150 озброєних молодиків із балаклавами та бронежилетами. Вони закрили ворота, заблокувавши вхід та вихід, почали навантажувати свої автомобілі соняшником з елеватора та намагались вивезти його в невідомому напрямку.

11 вересня на елеваторі ФГ «Строгого О.Ф.» розпочалась стрілянина. Були поранені серед мирних жителів, жінок та правоохоронців. Також було поранено власника господарства Олександра Строгого.

В ніч на 12 вересня правоохоронці звільнили територію елеватору від бойовиків. Завдяки резонансу, якого надала даній справі Всеукраїнська Аграрна Рада, суд заарештував на два місяці без права внесення застави 23 особи, які брали участь у збройному захопленні елеватора. В подальшому цей строк мав бути подовжений на період проведення досудового слідства.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/uchasnikiv-zbroynogo-napadu-na-elevator-na-harkivshchini-vidpustyat-pid-zastavu

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua