У список дотаційної сільгосптехніки планують включити дрони

Українські безпілотники зарекомендували себе, як недорогі й дешеві у використанні, та застосовуються для оперативної оцінки полів і локального внесення засобів захисту рослин.

Вчора, 20 листопада, депутати мали розглянути блок агарних законопроектів, але через відсутність кворуму у сесійній залі голосування довелося перенести, повідомляє УНН.

Законопроект № 8275 про внесення змін до Закону "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу", який передбачає дотації на дрони українського виробництва, також був на порядку денному.

Як зауважують співавтори ініціативи, вітчизняні безпілотники зарекомендували себе, як недорогі й дешеві у використанні, та застосовуються для оперативної оцінки полів і локального внесення засобів захисту рослин.

Читайте також: Cільське господарство складає близько 40% ринку дронів

"Сьогодні розвиток технологій діагностики та оцінки стану рослин за допомогою безпілотних літальних апаратів гальмується відсутністю державної підтримки впровадження даної технології. До того ж, таке обладнання вимагає високого рівня кваліфікації користувача, оскільки отриману інформацію необхідно інтерпретувати - виявити індикатори та встановити їх зв'язок з конкретними характеристиками стану рослин і, як результат, конкретні рекомендації щодо виконання тих чи інших технологічних операцій. Ще однією проблемою для впровадження безпілотників та інших інноваційних технологій є небажання сільгоспвиробників переходити на використання інноваційної техніки через її високу вартість. Багато в чому доля технологій, якими б унікальними і ефективними вони не були, залежить від інвестицій зацікавлених компаній і фермерів", - йдеться у пояснювальній записці.

Для вирішення проблеми пропонується розширити перелік техніки і обладнання для агропромислового комплексу в частині надання бюджетної підтримки на дрони.

За матеріалами unn.com.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua