У Раді пропонують ввести аукціон на ринку «зеленої» енергетики

Депутати стверджують, що від введення аукціонів виграють і споживачі, і учасники ринку з інвесторами.

В Україні можуть ввести законодавчі зміни для запуску аукціонів на будівництво об'єктів "зеленої" енергетики.

У Раді вже підготували відповідний системний законопроект №8449, який мали обговорити на засіданні Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Незважаючи на відсутність кворуму на засіданні, члени Комітету погодилися з необхідністю внесення змін в законодавство у сфері «зеленої» енергетики.

Про це розповів в.о. голови Комітету з ПЕК народний депутат України з фракції БПП Олександр Домбровський, передає EcoTown.

Читайте також: На Одещині побудують нову СЕС

«Коли приймався «зелений тариф», вартість одного мегавата сонячної інсталяції приблизно коштувала до 4 млн. євро, сьогодні це приблизно 800 тис. Тобто ціна технології впала в 5 разів, а тариф ми з вами скорочували, по-моєму, тільки один раз мінус 30% в 2015 році. Тобто тариф повинен відповідати рівню технологій, якщо технології дешевшають, то тариф повинен змінюватися. Для цього кращий інструмент - це аукціон, і ми зараз над цим працюємо. Це великий законопроект, який передбачає розширення сонячної інсталяції для домогосподарств, малого і середнього бізнесу», - зауважив Домбровський.

За його словами, перехід до формули «аукціонів», це - цивілізований шлях, «який пройшов Європейський союз, США, Японія, весь цивілізований світ».
Депутат наголосив, що від введення аукціонів виграють і споживачі, і учасники ринку з інвесторами.

Введення аукціонів дасть можливість інвесторам планувати свою роботу наперед, додав Домбровський.

«Ми розширюємо горизонт планування через аукціони. Умовно кажучи на 20 років інвестору дати право інвестувати, працювати, модернізувати енергетичну систему України та отримати від того відповідні дивіденди», - уточнив нардеп.

Читайте також: На Тернопільщині відкрили другу чергу потужностей на сонячній фотоелектростанції

Юрій Чижмарь, член Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, також висловився щодо переходу на аукціони.

«Затягування розгляду законопроекту, викликає лише нестабільність на ринку, що погіршує інвестиційний клімат. Ми оцінюємо, що з 2021 року компанії значно обмежать інвестиції у галузь відновлюваної енергетики через малий термін окупності проектів, оскільки діючий закон передбачає пільговий тариф лише до 2030 року. Щоб цього не допустити, ми повинні запропонувати нову систему стимулювання, зокрема тендерний механізм для великих проектів потужністю: СЕС більше 10 МВт, ВЕС більше 20 МВт», - заявив політик.

Як відзначив, член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олексій Рячин, законодавча невизначеність на ринку «зеленої» енергетики підриває довіру інвесторів. На зміни очікують перш за все іноземні інвестори і невеликі компанії, які хочуть працювати на ринку відновлюваної енергетики.

За словами Рясина, «зараз є пропозиція модифікувати законодавство. Одна з таких пропозицій - змінити взагалі систему роботи в цій галузі. Тобто перейти на зелені аукціони. Як це працює? Хто запропонує найнижчу ціну - той там і буде працювати. Тобто мова йде про те, щоб змінити філософію галузі. Дана система успішно працює в багатьох країнах».

За матеріалами ecotown.com.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua