У Кіровоградській області був незаконно проведений земельний аукціон

 

У Кіровоградській області був незаконно проведений земельний аукціон фото, ілюстрація

У Кіровоградській області було у незаконний спосіб проведено земельний аукціон з продажу прав оренди на ділянку на території Тернівської сільської ради Новоархангельського району, в результаті якого місцевий бюджет недоотримав близько 3 млн грн.  Про це пише  www.propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ВАР.

 «На аукціон була виставлена ділянка розміром близько 200 га, розбита на 9 лотів. Ми подали заявку, сплатили внески, зареєструвались, прийшли на аукціон у визначений день. Однак ми і не здогадувались, що переможець був визначений наперед», - повідомив член Всеукраїнської Аграрної Ради, керівник ТОВ «Агротех» Сергій Саусь, який приймав участь у торгах.

За його словами, початкова вартість кожного лоту була встановлена на рівні близько 40 тис. грн. За підрахунками Сауся, максимальна економічно рентабельна ціна, яку він міг запропонувати, становила 200 тис. грн. Однак дехто скупив усі лоти за ціною близько 300 тис. грн, при тому, що об’єктивних передумов для такого завищення не було.

При цьому, у ході торгів було допущено грубе порушення – фіктивний переможець наполіг на тому, щоб підписувати протокол не після продажу кожного окремого лоту, а усі разом по завершенню аукціону. Зрештою після того, як усі ділянки були пущені з молотка, фермер, що запропонував найвищу ціну, відмовився від підписання протоколу. На цей час майже всі учасники аукціону вже розійшлись.

«Я був попереджений про існування подібної схеми, залишився та, коли переможець відмовився від підписання протоколу, зайшов до зали. Мені сказали, що торги вже закриті. При цьому, побачивши мене, ліцитатор помітно нервував. Окрім мене весь цей час ще два учасники чекали на нібито якісь документи. На годиннику на цей час було вже 17.30. Врешті решт, ліцитатор встав, вдарив молотком і сказав, що торги оголошуються закритими», - зазначив Саусь.

Секретар повідомила, що кошти за участь в земельних торгах будуть повернуті на розрахункові рахунки учасникам відповідно до поданих заяв. На запитання щодо дати проведення наступного аукціону, співробітники Держгеокадастру пообіцяли розмістити усю необхідну інформацію на сайті та додатково зателефонувати аграрію за тиждень. Однак, коли фермер не дочекався обіцяного дзвінка та набрав організаторів самостійно, йому відповіли, що аукціон оголошено таким, що відбувся. «Виявляється, торги таки відбулись у той самий день!», - відмітив аграрій.

Він дізнався, що усі 9 лотів зрештою придбав колишній голова Новоархангельської районної адміністрації Василь Бугаєнко (ТОВ "Агрофірма "Деметра") за ціною більш ніж вчетверо нижчою за ту, яку пропонував Саусь. Що характерно, новий власник ділянки ще до проведення аукціону у незаконний спосіб засіяв ділянку, яка йому ще не належала, соняшником.

Варто відмітити, що процес проведення торгів був зафіксований на відео. При цьому з запису видно, що під час завантаження з нього вирізали окремі шматки, які підтверджують явні порушення процедури, а саме: відмову переможця від підписання протоколу та рішення щодо продовження торгів.

Саусь повідомив, що він вже направив відповідні скарги до Національної поліції, Генеральної прокуратури, Національного антикорупційного бюро та Держгеокадастру. При цьому останній у відповідь на скаргу зазначив, що торги були проведені законно.  Адвокати зазначають, що подібний випадок у ході проведення земельних торгів є непоодиноким – це відпрацьована практика з явною корупційною складовою. Правоохоронці порушили за даним фактом кримінальну справу. Наразі аграрій готує позов на незаконні дії Держгеокадастру до Кіровоградського господарського суду.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/u-kirovogradskiy-oblasti-buv-nezakonno-provedeniy-zemelniy-aukcion

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua