У 2017 році можуть залишити спецрежим ПДВ для садівництва

У Раді розглядають як компроміс залишити спеціальний режим на наступний рік для виробників певних галузей, які працюють на внутрішній український ринок.

 

Про це повідомляє голова Комітету підприємців АПК торгово-промислової палати України Олег Юхновський, пише AgroPolit.
 
«У новітній історії України аграрії вже мають досвід роботи на загальній системі оподаткування (кажу не з публікацій, а з власного досвіду): більше 90% збиткових підприємств і мільйони гектарів необроблених сільськогосподарських угідь», - сказав він.
 
«Скажімо, аграріям пропонують бюджетну підтримку розміром 50 мільйонів гривень на пільгове кредитування і 300 мільйонів гривень на підтримку тваринництва. Однак це мізерія, тим паче у масштабах країни. Та й аграрії не надто схвально ставляться до можливості отримати бюджетні кошти. Бо, як свідчить практика, прямі дотації у повному обсязі не виплачували ніколи», - зазначив голова Комітету.
 
Юхновський наголошує, що експериментувати над цілою галуззю не варто. Розробка нової системи оподаткування для аграрного сектору вимагає ретельного та виваженого підходу, повинна базуватися на кращому світовому досвіді.
 
За його словами, це може бути введення знижених ставок ПДВ на сільгосппродукцію і продовольчі товари, як практикують деякі європейські країни.
 
«Тому у Верховній Раді розглядають як компроміс залишити спеціальний режим на наступний рік для виробників у галузі тваринництва, садівництва, овочівництва, виноградарства, цукрових буряків, тобто для тих галузей, які працюють на внутрішній український ринок, - додав він.
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6148-u-2017-rotsi-mozhut-zalyshyty-spetsrezhym-pdv-dlia-sadivnytstva.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua