У 2016/17 МР очікується зростання якості зернових

Якість українських ранніх зернових, до збирання яких у липні приступили українські аграрії, стало однією з приємних новин у галузі.

 

Про це повідомляє прес-служба ДП «Держзовнітшінформ».
 
Як очікується, процентне співвідношення продовольчої і фуражної пшениці оцінюється на рівні 55% на 45% відповідно, що набагато краще показника минулого року. За даними операторів ринку в 2015 році співвідношення було буквально зворотним - 45% склала продовольча пшениця і 55% - фуражна. 
 
Домогтися хороших показників врожайності в поточному році вітчизняним аграріям допомогла погода, яка забезпечила сприятливі умови в період розвитку ранніх зернових культур.
 
В повідомленні зазначається, що трейдери вже прогнозують зростання цін на фуражну пшеницю в довгостроковій перспективі, тому що з досвіду минулих років більшість форвардних контрактів укладали саме на поставку пшениці 4-6-го класів. З огляду на це, попит на дану зернову з боку експортно - орієнтованих компаній буде високим, що може стати каталізатором зростання вартості пшениці на внутрішньому ринку. На ринок фуражної пшениці може вплинути і сусідній ринок кукурудзи. Якщо ціни на кукурудзу збережуться на колишніх, досить високих рівнях, то цілком ймовірно, що частина покупців зерна для кормових цілей будуть переходити на більш дешеву пшеницю, тим самим підігріваючи попит і, як результат, ціни.
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5881-u-201617-mr-ochikuietsia-zrostannia-iakosti-zernovykh.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua