Цієї зими Україна експортувала яблука до 18 країн світу

Цієї зими Україна експортувала яблука до 18 країн світу фото, ілюстрація

В грудні та січні 2019 року українські експортери відправляли яблука до 18 країн світу. Фахівці «Інфо-Шувар» наголошують на тому, що деякі з цих країн з’явились в переліку напрямків постачання вперше в історії Незалежності України. Вони впевнено забирають частину в традиційних зовнішніх ринків збуту українського яблука - Білорусі та Молдови. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на shuvar.com.

«Дані офіційної статистики свідчать про те, що в цьому сезоні Україна значно збільшила обсяги експорту яблук в порівнянні з тим самим періодом попереднього маркетингового року. Але найбільшим досягненням є все ж таки географія поставок яблука. Традиційними ринками збуту, як і раніше, лишаються Молдова та Білорусь, але цього сезону Туреччина стала третім найбільшим покупцем українського яблука, за попередньою інформацією експортерів, частка цієї країни в структурі зимового експорту становила не менше 30%.

За Туреччиною одразу йдуть ОАЕ, які платили найвищу ціну за наші фрукти.

Цікавим є те, що цього сезону Україна відправляє яблуко навіть в країни ЄС, які зібрали власний рекордний врожай цих фруктів. Ми спромоглись продавати комерційні партії яблука до Польщі, яка є найбільшим виробником яблук в Європі і цього сезону потерпає від власного надвиробництва!»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними інформаційного центру «Інфо-Шувар», крім зазначених країн, українське яблуко купували Великобританія, Лівія, Саудівська Аравія, Ірак, Сінгапур, Малайзія та Шрі-Ланка.

Як повідомлялось раніше, за попередніми даними Держстату в січні Україна відвантажила на зовнішній ринок більше 8 тис. тонн яблука. В цілому, від початку сезону обсяг експорту склав більше 27 тис. тонн або на 30% більше, ніж в той самий період попереднього сезону. Взагалі, такий обсяг є найбільшим, принаймні за останні 4 сезони.

Станом на 18 лютого 2019 року, на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку «Шувар» вітчизняні яблука пропонуються в рази дешевше, ніж рік тому, а діапазон цін є, як ніколи, широким 3-10 грн/кг (0,10-0,33 EUR/кг).

Суттєва різниця в ціні спостерігається навіть в розрізі,найбільш популярних сортів яблук. Так, для прикладу, сорт Голден продавці ОРСП «Шувар» пропонують по 3,5-10 грн/кг (0,11-0,33 EUR/кг), сорт Айдаред пропонується по 3-4 грн/кг (0,10-0,13 EUR/кг), ціни на сорт Ліголь знаходяться в діапазоні 3,5-6 грн/кг (0,11-0,20 EUR/кг), а яблуко сорту Чемпіон коштує 3-7 грн/кг (0,10-0,23 EUR/кг).

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua