Тривожний дзвоник для українських експортерів лохини: обвалилися ціни на ринках Америки та ЄС

Тривожний дзвоник для українських експортерів лохини: обвалилися ціни на ринках Америки та ЄС фото, ілюстрація

В Україні дуже багато говорять про різке зростання виробництва лохини. Однак те збільшення, яке спостерігається в Україні, ніяк не може зрівнятися з тим, що відбувається зараз в Південній Америці. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Судіть самі: в Україні загальна площа під лохиною оцінюється експертами в 1500 га, а офіційні дані говорять і зовсім про 600 га лохини. У той же час в Перу тільки щорічно закладається до 2 тис. га лохини! І при цьому Перу не є світовим лідером, помітно поступаючись сусідній Чилі, як за площами, так і за обсягом експорту.

«З огляду на неймовірні темпи приросту експорту свіжої лохини в Перу, коли щорічно експортні поставки збільшуються в півтора-два рази, експортерам не залишається іншого вибору, як знижувати ціни на ягоди, що тягне за собою скорочення доходів виробників як в Перу, так і в Чилі» , – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), – Проте, зниження ціни на лохину сприяє зростанню попиту на цю ягоди, а рівень прибутковості її вирощування і раніше достатньо високий, щоб гарантувати подальший приріст виробництва в цьому регіоні, який забезпечує багаті ринки Північної Америки і Європи в період, коли там занадто холодно для отримання власного врожаю. Але, українським експортерам слід звертати увагу на цю тенденцію, адже виробництво в Україні зростає динамічно, а світові ціни мають негативну динаміку».

За даними PromPeru, перуанський експорт лохини станом на листопад виріс на 60% в річному численні, досягнувши 54,5 тис.тонн. Обсяги експорту лохини з Чилі до грудня були такими ж, як і в попередньому сезоні: за даними Чилійського комітету з лохини, поставки досягали 46,6 тис.тонн. А ось експорт з Аргентини за той же період скоротився на 8%, до 14,8 тис.тонн, що є прямим впливом зниження цін.

У листопаді 2018 року ціни на лохину були на 24% нижче, ніж в листопаді 2017 року, а в грудні – взагалі на 31% нижче, ніж у відповідному місяці попереднього року. Падіння цін продовжилося і в перші тижні січня – вони були вже на 32% нижче, ніж роком раніше в цей же час. Аналогічна ситуація спостерігалася з цінами на лохину в Мексиці, яка також розвиває виробництво і експорт цієї ягоди в США.

З огляду на активні поставки лохини з Перу в США, чилійці вже переорієнтували частину поставок на Європу. Перу експортувала 51% лохини в США в порівнянні з 44% в минулому році, в той час як в Нідерланди було відправлено 22% в порівнянні з 26% роком раніше, а в Великобританію – 9%, що приблизно відповідає відсотку поставок роком раніше.

А ось Чилі експортували в США і Канаду лише 55% своєї ягоди, в той час як роком раніше на ці країни припадало 59% експорту. Питома вага ЄС же зросла з 25% роком раніше до 30% в 2018 році. Аргентина відправила 61% своєї лохини в Сполучені Штати в порівнянні з 63% в попередньому сезоні, і 20% в Європу, в порівнянні з 18% роком раніше.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/trivozhniy-dzvonik-dlya-ukrayinskih-eksporteriv-lohini-obvalilisya-cini-na-rinkah-ameriki-ta-ies

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua