Треба врегулювати питання експорту деревини відповідно до вимог СОТ та ЄС - Держлісагентство

На сьогодні мораторій на експорт лісоматеріалів необроблених стосується вивозу лісу в круглому вигляді, крім сосни, мораторій на яку вступає в дію з 2017 року.

 

Про це зазначила перший заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич, повідомляє прес-служба відомства.
 
Вона також повідомила, що питання мораторію потребує  врегулювання з боку України як надійного члена Світової організації торгівлі та партнера, який повинен виконувати всі вимоги, передбачені угодою з СОТ та Європейським Союзом.
 
«У цій угоді є розділ, яким забороняється вводити будь-який мораторій. Загалом, український закон про мораторій ухвалювали, щоб розвивати вітчизняну деревообробку. Однак на сьогодні стало очевидним, що робити це шляхом повної заборони було неправильним», – підкреслила Юшкевич.
 
За її словами, у першу чергу, потрібно було надати пільги на ввезення матеріально-технічної бази, довгострокові кредити, тобто створити необхідні умови для вітчизняних деревообробних підприємств.
 
Крім того, Христина Юшкевич зазначила, що після введення мораторію в Україні виникла проблема, наприклад, з тонкомірною деревиною діаметром до 20 см. «У нас вона реалізується за мінімальною ціною, оскільки відсутній належний попит на внутрішньому ринку. Європа, у свою чергу, зацікавлена у цій деревині, тому що у них є потужності для переробки та кращої реалізації».
 
Відповідаючи на запитання в ефірі, як можна виправити ситуацію, перший заступник голови Держлісагентства повідомила, що у Парламенті був зареєстрований законопроект про відміну мораторію, розроблений Мінекономіки.
 
«У проекті закону вводилися поняття єдиного електронного обліку, чітких і прозорих правил продажу деревини, тобто аукціони для всіх постійних лісокористувачів. Після зміни Уряду цей законопроект був відкликаний, і зараз обговорюється питання щодо уточнення положень законодавчих змін та повторного подання до Верховної Ради України», – додала вона.
 
За словами Юшкевич, сьогодні тривають переговори з європейськими партнерами щодо узгодження всіх позицій.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5319-treba-vreguliuvaty-pytannia-eksportu-derevyny-vidpovidno-do-vymog-sot-ta-ies-derzhlisagentstvo.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua