Світові ціни на сільгосппродукцію пішли вгору

 

Світові ціни на сільгосппродукцію пішли вгору фото, ілюстрація
Поки ринок був охоплений невизначеністю, обумовленою зростанням прибутковості за облігаціями і розпродажем акцій світових компаній, в тому числі в США, сільське господарство стало проявляти ознаки відновлення попиту.
 
Два найбільших біржових інвестиційних фонди, які активно працюють з цією галуззю, продемонстрували сильне зростання в останні кілька тижнів. Фонд Invesco DB Agriculture Fund, що відслідковує індекс DBIQ Diversified Agriculture Index, і фонд ETFS Agriculture ETC, що відслідковує індекс Bloomberg Agriculture Subindex, в минулому місяці показали зростання на 4% і 7% відповідно. Порівняно скромне зростання DBA пов'язане з тим, що близько 25% його портфеля становлять тваринницькі компанії. Цей сектор насилу намагався наздогнати зернові культури.
 
Динаміка визначалася, в основному, показниками цукру і каву, які проявили сильну тенденцію до відновлення після падіння до 10-місячного і 12-місячного мінімуму в минулому місяці - зростання склало 25% відносно мінімумів в обох випадках.
 
Цукор може отримати більше підтримки з боку ринку. В останні місяці Індія проявила намір збільшити експорт з метою підтримки цукрових заводів, які знаходяться під тиском високого рівня складських запасів і низького рівня цін. При цьому екстрена необхідність нарощувати експорт може ослабнути після різкого стрибка цін. Крім того, зміна державної політики в сфері регулювання цін на бензин в Бразилії, яка є найбільшим в світі споживачем цукрової тростини для виробництва етилового спирту, призвело до того, що біоетанол з цукрової тростини став більш конкурентоспроможним паливом.

Зернові культури у США цього літа тримали оборонні позиції, незважаючи на проблемний врожайний період в інших регіонах. Це було пов'язано з сильним тиском на врожай і негативним впливом торгової війни між США і Китаєм. У цьому місяці, однак, соя і кукурудза знайшли підтримку, що в чималій мірі пов'язано з несприятливою для врожаю погодою, через яку виникли побоювання щодо якості зернових культур, сильними даними по експорту і ознаками того, що покупці китайської сої знову почали робити замовлення з США. Тим часом, ціни на пшеницю залишаються порівняно низькими.
 
Остання інформація про Ель-Ніньо від американського Центру прогнозування клімату NOAA від 15 жовтня така: Ель-Ніньо (з імовірністю 70-75%), виникне в найближчі пару місяців і пройде по Північній півкулі взимку 2018-2019 рр. Через Ель-Ніньо змінюється режим розподілу опадів в Тихому океані, і дуже часто це негативно впливає на врожай і експортні запаси пшениці, цукрової тростини, пальмової олії (особливо в Південно-Східній Азії та Австралії). При цьому США, ймовірно, чекає весна з великою кількістю опадів, через що посівна пора і збір врожаю озимої пшениці можуть затриматися. Вплив на Південну Америку неоднозначний, на півночі переважно сухо, а на південь кількість опадів зростає.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/svitovi-ciny-na-silgospprodukciyu-pishly-vgoru

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua