Steyr обладнуватиме трактори сенсорами грунту

Steyr обладнуватиме трактори сенсорами грунту фото, ілюстрація

Австрійський виробник тракторів Steyr обладнуватиме свої машини новими сенсорами грунту SoilXplorer. Виробник обіцяє, що вони покращать обізнаність фермерів про стан грунту на їхніх полях і ефективність ґрунтообробних операцій, пише propoozitsiya.com.

Новий сенсор забезпечує:

аналіз структури грунту в режимі реального часу;

автономне картування низки параметрів грунту;

змінну глибину обробітку;

економію пального, ресурсу машини і витрат на обслуговування в перерахунку на гектар.

Численні польові випробування показали, що зменшення глибини обробітку грунту з 18 до 10 см знижує споживання енергоносіїв приблизно на 45%. Водночас пробуксовування знижується на 53%, а продуктивність зростає на 20%. Грунт за своїми характеристиками може відрізнятися навіть у межах одного поля, і однакова глибина обробітку по всьому полю означає, що десь залишилися ущільнення, а десь було витрачене зайве пальне.

Тому Steyr встановлює SoilXplorer — безконтактний сенсор для картографування грунту. Який забезпечує інформацію для диференційованої глибини обробітку. Він визначає грунтові відміни, вологість і ущільнення грунту. За допомогою чотирьох приймальних пристроїв сенсор здійснює моніторинг чотирьох шарів грунту: 0–25, 15–60, 55–95 і 85–115 см. За словами виробника, SoilXplorer — єдиний сенсор на ринку, який здійснює моніторинг одночасно чотирьох шарів грунту, працює без контакту з грунтом і видає інформацію негайно. Він легко може бути інтегрований в інші виробничі операції.

SoilXplorer розташовується на передній навісці трактора, тоді як грунтоообробні знаряддя — на задній. Роботу ґрунтообробних машин можна легко контролювати і адаптувати до змін грунтових умов через ISOBUS.

Електропровідність сильно корелюється з розміром частинок грунту і його структурою. Зокрема, піщані грунти з крупнішими частинками і меншою водо утримуючою здатністю мають нижчу електропровідність, а вищу — глинисті грунти, багаті на органіку. Грунтовий сенсор виявляє зони ущільнення і змінює відповідним чином глибину обробітку.

Розробником сенсора стала австрійська технологічна компанія Geopospectors GmbH. Дані надходять на розташований у кабіні планшет на базі Windows 10. Завдяки застосуванню GPS дані картографування грунту за допомогою сенсора стають доступними для диференційованого внесення насіння, добрив чи ЗЗР.

Сенсор рекомендується розташовувати на висоті 30, максимум 40 см над грунтом. Його довжина становить 62 см, висота 55 см і ширина 174 см, а вага — 32 кг.

 

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/steyr-obladnuvatyme-traktory-sensoramy-gruntu-0

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua