Стало відомо справджені витрати бізнесу лохини в Україні

Олег Воробйов, директор ФГ «Грасс авеню» з Житомирської області на закладання плантації витратив 1,38 млн євро, за 6 років на догляд – ще стільки ж. Плюс витрати на інфраструктуру, техніку. Холодильники обійшлися в 11 млн грн, 500 тис. євро треба буде витратити на сортувальну лінію. Про це фермер розповів у своїй колонці на AgroTimes.

Господарство вирощує 46 га лохини, ягоди продає на внутрішньому ринку під ТМ Starberries.

«Доводиться чути, що багато початківців хочуть зайти в ягідний бізнес. Тим, хто тільки планує це зробити, я раджу добре подумати. Ягідництво –– справа доволі витратна.

Якби я шість років тому знав, у скільки вона обійдеться, то, мабуть, подумав би ще разів десять перед закладанням ягідної плантації», — розповів Олег Воробйов.

За підрахунками фермера на закладання кожного гектара лохини нам знадобилося 30 тис євро. Фактично, щоб засадити 46 га лохиною, бізнесмен витратив 1,38 млн євро.

Щороку догляд: полив, живлення, обробки, прополювання тощо –– кожен гектар потребує ще десь 5 тис. євро. 

За шість років на догляд витрачено стільки ж, що й на посадку, разом понад 2,5 млн євро. І це не враховуючи витрат на інфраструктуру. 

«Добре, що нам не довелося витрачатися на основну техніку, оскільки в нас уже був парк із 11 тракторів та інших машин», — зауважив Олег Воробйов.

У холодильник вже вкладено 11 млн грн, майбутня лінія сортування та пакування коштуватиме від 500 тис євро.

Перші ягоди вродили тільки на четвертий рік. У 2018 році зібрали перші 40 тонн, у 2019 –– 113 тонн

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua