Сільгоспвиробники навчать колег працювати з аграрними розписками

Сільгоспвиробники навчать колег працювати з аграрними розписками фото, ілюстрація

Нинішньої зими в усіх регіонах України пройдуть навчальні тренінги з навичок управління фінансами сільгосппідприємств. Про це повідомив 21 грудня під час семінару на тему «Управління фінансами сільськогосподарських підприємств», організованого Ukrainian Food Valley та МФК в Києві, його ведучий — співзасновник та фінансовий директор ТОВ «Сейм-Агро» Єгор Скляров, пише propozitsiya.com.

Він разом з фермером, співзасновником та директором м’ясопереробного підприємства і експертом проекту «Аграрні розписки в Україні» проведе після нового року серію тренінгів, присвячених фінансам сільгосппідприємств. Він повідомив, що семінари будуть розраховані на господарства з земельним банком від 100 до 2000 га, які ведуть бізнес самостійно та прагнуть отримати базові знання щодо управління грошовими потоками.

Тренінги проходитимуть у невеликих (до 20 чол.) групах, та міститимуть практичні матеріали, готові до застосування на будь-якому господарстві. При цьому велика увага буде приділятися аграрним розпискам як спеціалізованому аграрному фінансовому інструменту, що швидко набирає популярності серед сільгоспвиробників. “Станом на 20 грудня 2018 року видано 798 аграрних розписок 54 кредиторами на суму 5 млрд грн”, —  говорить Єгор Скляров.

Таке швидке поширення аграрних розписок фінансовий директор агрофірми пояснив низкою переваг порівняно з іншими способами залучення фінансування: формування позитивної кредитної історії, зниження ризиків земельних конфліктів, можливість управління ціновими ризиками, швидкість оформлення, доступність та простота. Крім того, повна інформація про видані аграрні розписки та історію їх обігу можлива лише за згодою боржника або кредитора.

На сьогодні такі практики, як «Сейм-Агро», розробили кілька бізнес-моделей роботи з аграрними розписками:

• фінансова/товарна аграрна розписка + договір поставки (учасники — сільгоспвиробник та постачальник);

• фінансова аграрна розписка + кредитний договір (сільгоспвиробник і банк);

• товарна аграрна розписка + форвардний контракт (сільгоспвиробник і трейдер);

• товарна/фінансова аграрна розписка + договір (поставки, кредитний, тощо) (сільгоспвиробник і кооператив або кредитна спілка).

За словами Єгора Склярова, аграрні розписки виступають вигідною альтернативою кредитуванню в банках, які вимагають у заставу зазвичай сільгосптехніку, нерухоме майно (та й то лише будівлі, а не землю), особисту поруку власника бізнесу, наявну сільгосппродукцію на сертифікованому складі (складське свідоцтво з оціночною вартістю зерна).  При цьому фактична вартість застави переважно складає 200% суми позики.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/silgospvirobniki-navchat-koleg-pracyuvati-z-agrarnimi-rozpiskami

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua