Розпайовані землі в Україні коштують 860 трлн гривень

В Україні, за найскромнішими підрахунками, за середньої вартості сільгоспземлі - 30 тис. гривень/га (1,1 тис. доларів), розпайовані землі вартують 860 трлн гривень.

 

Про це зазначили в Спілці українських підприємців, пише Укрінформ.
 
При цьому відсутність вільного ринку не дає змоги встановити реальну вартість землі в Україні. У країнах же Європи її вартість сягає від 2-3 тис. доларів до 60 тис. доларів.
 
У Спілці українських підприємців додали, що у приватній власності знаходиться переважна більшість земель сільськогосподарського призначення: "Станом на сьогодні заборонено обіг 96% (41 млн га) землі сільгосппризначення, 68% (28,7 млн га) з яких - земельні паї, що перебувають у приватній власності майже семи мільйонів громадян".
 
В організації також звернули увагу на проблему прийняття до комунальної власності сільгоспземель від власників земельних паїв, які померли, не залишивши спадкоємців.
 
"На жаль, значна частина власників земельних паїв померла, не залишивши спадкоємців, внаслідок чого землі лишились безгосподарним тягарем для органів місцевого самоврядування, які не володіють необхідною інформацією і не мають визначеної законом процедури прийняття таких земель до комунальної власності", - стверджують у спілці.

   

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua