Рекордний врожай 2018 зміцнив економічні показники України

Заключні дані Держстату щодо збору врожаю 2018 року, які були офіційно оприлюднені 25 березня, підтвердили вагомий внесок аграріїв у забезпечення соціально-економічної стабільності та продовольчої безпеки країни. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій під час відео-конференції з представниками регіонів щодо питань комплексу весняно-польових робіт та програм державної підтримки у 2019 році.

Участь у селекторній нараді взяли представники Мінагрополітики, Національної академії аграрних наук України, Українського гідрометеорологічного центру, підвідомчих організацій та громадських об’єднань.

«Заключний звіт Держстату щодо збору врожаю 2018 року підтвердив подолання історичного для України рубежу виробництва зерна у вазі після доробки — 70,057 млн тонн при врожайності 47,4 ц/га. Крім того, отримано найвищі в історії показники валового збору кукурудзи , сої, соняшнику та урожайності цукрових буряків. Ці результати дали можливість цілковито забезпечити внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави, а також сформувати потужний потенціал для експорту сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки у 2018/19 маркетинговому році», — прокоментував Володимир Топчій.

Він подякував всім аграріям за наполегливу працю та добрі показники роботи. Зокрема, основної продовольчої культури пшениці було отримано — 24,6 млн тонн при врожайності 37,3 ц/га, кукурудзи — 35,8 млн тонн при врожайності 78,4 ц/га, сої — 4,5 млн тонн при врожайності 25,8 ц/га, соняшнику — 14,2 млн тонн при врожайності 23,0 ц/га, урожайність цукрових буряків склала 508 ц/га.

У ході конференції представники усіх областей України проінформували про стан проведення комплексу весняно-польових робіт на місцях та отримали відповіді на порушені питання.

Окремо доповідачі наради зупинилися на питаннях ресурсної забезпеченості аграріїв, впливу погодних умов на хід весняної посівної, актуальних питаннях програм державної підтримки у 2019 році та укладанні форвардних контрактів урожаю поточного року.

На завершення усі учасники домовилися підтримувати активний діалог один з одним і плідно співпрацювати для досягнення високих результатів.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua