Рейдерам не вдалося привласнити особливо цінні землі НААН України

Скасовано 48 незаконних наказів Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про передачу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 96 гектарів та 63 накази про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо передачі у власність громадян ще 126 гектарів цієї землі, з посиланням на прес-службу Офісу Генерального прокурора, повідомляє Agronews.

Касаційний господарський суд, у складі Верховного Суду, підтвердив законність рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

Зазначені земельні ділянки є особливо цінними землями Національної академії наук України та належать на праві постійного користування державному підприємству «Дослідне господарство ім. О.В. Суворова Інституту сільського господарства Причорномор’я Національної академії аграрних наук».

Тому ці землі можуть вилучатися у користувача тільки за згодою Президії НААУ та президій галузевих академій наук відповідно до вимог Земельного кодексу України. Водночас ГУ Держгеокадастру усупереч законодавству розпорядилося цими землями без отримання відповідних згод, і прокуратура оскаржила ці рішення, повідомляє Офіс Генерального прокурора України

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua