Пшениця та кукурудза: привабливі ціни

На європейському ринку ціни на продукцію аграрного виробництва залишалися стабільними, більшість трейдерів очікують на звіт USDA, що буде оприлюднений 9 лютого цього року.

 

За очікуванням аналітиків компанії "Agritel", у Чорноморському регіоні через похолодання може погіршитися ситуація із посівами озимих зернових культур. Загалом під питанням близько стан 0,5 млн га посівів у Південних областях України.
 
Ось ситуація на ринках у розрізі деяких сільськогосподарських культур.
 
Пшениця: невелике зростання цін протягом тижня
На біржових ринках для пшениці минулий тиждень (30 січня - 5 лютого 2017 року) завершився невеликим зростанням цін. Водночас, в українських портах 3-ій клас пшениці в середньому подорожчав на 2 $/т. Варто пам'ятати, що українська пшениця знаходить підтримку завдяки високому попиту з боку такої країни, як Індія. За січень 2017 року з України було експортовано близько 1 млн т пшениці (проти 0,5 млн т в січні 2016-го). Станом на 31 січня 2017 всього експортовано близько 12,5 млн т пшениці, однак загальний експортний потенціал країни оцінюється у 16 млн т.
 
Надалі міжнародний попит на пшеницю українського походження буде залишатися високим, як мінімум до квітня 2017 року. Безсумнівно, це буде ключовим фактором для підтримки внутрішніх цін, навіть якщо світові ціни трохи знизяться. Тим не менш, реальна напруженість на внутрішньому ринку буде відчуватися лише тоді, коли експорт перевищить 16 млн т. У короткостроковій перспективі 3-ій клас буде торгуватися у межах 165-170 $/т СРТ-порт (експортний контракт).
 
Ячмінь: нова хвиля попиту
Коли Україна покинула експортний ринок ячменю, ринкові ціни почали зростання. Із чим це пов'язано? Тут підключаються прості закони економіки: як тільки на світовому ринку експортна пропозиція знизилася, це вплинуло на баланс попиту та пропозиції, а отже, і на ціни. Франція почала більш активно відвантажувати в Саудівську Аравію, Алжир і Ліван.
 
Крім того, минулого тижня відбувся черговий тендер Саудівської Аравії на купівлю 1,5 млн т фуражного ячменю. Середня ціна становила 190 $/т CIF (із доставкою у країну призначення), слідом за цими цінами українська FOB-ціна відкоригувалася. Тим не менш, на умовах поставки EXW і СРТ-порт зростання цін практично не відбулося, це також пов'язано з труднощами формування великої партії.
 
Вже цього тижня трейдери почнуть знову активізуватися і закуповувати ячмінь, у разі великої партії буде можливість отримати ціни значно вищі. Фундаментально ціна ячменю може досягати 150 $/т CPT-порт, однак трейдери будуть працювати з ціною 144-146 $/т СРТ-порт.
 
Кукурудза: підтримка за рахунок попиту
Українська кукурудза залишається стійкою. За перший тиждень лютого цій зерновій позиції вдалося компенсувати падіння в останній тиждень січня.
 
Про що говорять фундаментальні фактори для України? Попит з боку Ірану залишається вкрай високим, що дозволяє нам багато експортувати. Що ж до Китаю, то все ще немає визначеності на ринку. Варто пам'ятати, що в цьому МР, навіть попри затримку збору врожаю, по всій країні вдалося зібрати більший урожай зерна кукурудзи, порівняно з попереднім МР (2015-2016). Відповідно пропозиція на експорт вища, бо якщо з початку МР українська кукурудза була підтримана високим попитом через відсутність на ринках Бразилії, то вже в квітні з приходом Аргентини ми можемо відчути тиск на наші внутрішні ціни. Без підтримки з боку Китаю і переходом Ірану на аргентинську кукурудзу в Україні можуть сформуватися істотні запаси кукурудзи, які будуть тиснути на наші ціни.
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/7126-pshenytsia-ta-kukurudza-pryvablyvi-tsiny.html
 
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua