Прем’єр розповів, скільки діятиме мораторій на продаж земель

В Україні мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діятиме до того часу, поки Верховна Рада не прийме закон «Про обіг земель». 

Про це у середу, 12 грудня, заявив на прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду. Також він зауважив, що продовження або непродовження парламентом мораторію на продаж земель фактично не змінять ситуацію.

«Незалежно від того, буде продовжено чи не буде, мораторій діятиме, поки парламент не ухвалить закон «Про обіг земель». Я про це говорю, щоб усі подивилися, як будуть піаритися й боротися за продовження мораторію, хоча він і так буде діяти», - сказав прем'єр-міністр.

Раніше Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2019 року.

Читайте також: Наступного вівторка Рада вирішить долю земельного мораторію

Згідно із запропонованою урядом моделлю проведення земельної реформи, купувати землю, у разі скасування мораторію, зможуть виключно громадяни України - фізичні особи, при цьому максимальний поріг власності одного громадянина не перевищуватиме 200 га. При цьому робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства допускає можливість продажу земельних ділянок з урахуванням ряду обмежень невеликим господарствам - юридичним особам.

За оцінкою Світового банку, скасування мораторію приноситиме економіці України 0,7-1,5 млрд дол. щорічно.

За матеріалами unian.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua