Постраждалі внаслідок шахрайства «Агроінвестгруп» аграрії вимагатимуть відшкодування збитків у судовому порядку

Постраждалі внаслідок шахрайства «Агроінвестгруп» аграрії вимагатимуть відшкодування збитків у судовому порядку фото, ілюстрація

Представники агробізнесу, які зберігали зерно на елеваторах агрохолдингу «Агроінвестгруп» в Одеській області, вимагатимуть відшкодування збитків за втрачену продукцію у судовому порядку. Про це стало відомо під час зустрічі представників Департаменту захисту економіки та Головного слідчого управління Національної поліції з потерпілими сільгоспвиробниками, чиє зерно було вивезене з елеваторів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ВАР.

За даними Нацполіції, наразі аграрії мають подати до правоохоронних органів заяви про визнання їх потерпілими та підготувати усю необхідну документацію, що підтверджуватиме розмір завданих збитків: товарно-транспортні накладні, договори, акти про відвантаження, поставку та зберігання продукції. Після цього потерпілі сільгоспвиробники підготують цивільний позов у кримінальній справі. По закінченню слідства дана справа буде передана до суду.

Правоохоронці не уточнюють суму завданих збитків та не озвучують, скільки зерна було вивезено з елеваторів. Однак за попередніми даними представників агробізнесу, втрати малих та середніх сільгоспвиробників складають понад 40 млн дол. При цьому названа сума не враховує втрати аграріїв через невиконання компанією «Агроінвестгруп» своїх фінансових зобов’язань за зберігання зерна та не включає збитків великих агрохолдингів.

Так, проблемна ситуація наразі склалась на Березовському, Білгород-Дністровському, Ізмаїльському, Рауховскому, Аліягському, Заплазькому елеваторах. Загальна потужність зазначених елеваторів складає понад 300 тис. тон.

За непідтвердженою інформацією ряду аграрних підприємств, керівництво компанії «Агроінвестгруп», що перебуває на межі банкрутства, з 1 лютого не виходило на зв'язок, та вивезло з елеваторів близько 90% продукції.

Як повідомила постраждала учасниця ВАР Алла Стоянова (ФГ «Стоянов А.А.), яка зберігала на Аліягському та Ізмаїльському елеваторах близько 212 тон пшениці, проблеми з оплатою зі сторони керівництва «Агроінвестгруп» спостерігались давно. Однак два тижні тому елеватори зовсім припинили платити за відвантажену їм продукцію. Наразі заборгованість компанії «Агроінвестгруп» перед її господарством складає понад 1,3 млн грн.

Правоохоронці зазначають, що наразі керівництво агрохолдингу «Агроінвестгруп» переховується. Група компаній «Агроінвестгруп» обробляє близько 30 тис. га земель на Одещині. За інформацією ресурсу YouControl, власником холдингу є Микола Кучеренко, директором – Андрій Федянін.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/postrazhdali-vnaslidok-shahraystva-agroinvestgrup-agrariyi-vimagatimut-vidshkoduvannya-zbitkiv-u

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua