Порошенко виступив за земельну реформу

Порошенко виступив за земельну реформу фото, ілюстрація

Президент Петро Порошенко заявив про необхідність земельної реформи, яка передбачала б можливість продажу земель сільськогосподарського призначення. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на LB.ua.

"Я розумію сакральне значення слова "земля" для кожного українця. Земля - в серці. Слова "земля" і "продати" несумісні. Але! Якщо хтось вважає, що земля державна - це неправда. Земля давно розділена і належить землевласникам. У чому функція держави? Захистити селянина. Захистити від того, щоб його не обманули і дешево не забрали землю. Зараз держава виконує цю функцію? Ні", - сказав Порошенко на зустрічі з громадськістю Здолбунівського району Рівненської області.

Президент вважає, що держава не робить цього і, незважаючи на мораторій, земля де-факто є товаром. Порошенко вважає, що така ситуація є неприпустимою і запропонував почати загальнодержавну дискусію про ринок землі.

"Ми, діючи на догоду популістам, говоримо: ні-ні-ні, ми не будемо торкатися цього питання. А чому це?" - сказав Порошенко і запропонував кілька пунктів можливої земельної реформи, які варто обговорити.

Наприклад, можна законодавчо встановити дуже високу мінімальну ціну на землю або високий реєстраційний збір, який виключив би можливість спекуляції землею. Також Порошенко запропонував подумати про заборону на продаж землі іноземцям або обмежити площу земельних ділянок, які можна сконцентрувати в одних руках.

"Але якщо фермер хоче купити за справедливу ціну 100-200 гектарів і бути конкурентоспроможними, чому ми знищуємо цю можливість абсолютно безглуздою забороною? Власники земельних паїв потерпають, ради і громади потерпають, наживаються на нинішній ситуації тільки аферисти і спекулянти, а ми, заплющуючи очі, займаємо страусячу позицію і вдаємо, що нічого не відбувається", - сказав Порошенко.

Президент упевнений, що запуск ринку землі може стати "потужним локомотивом, який витягне економіку України на абсолютно інші висоти".

"Якщо від цього отримає громада, якщо від цього отримають власники, якщо права їх будуть надійно захищені законом і буде інструмент залучення іноземних інвестицій і прямих інвестицій, грошей у село, тоді я за таку земельну реформу", - заявив він.

В Україні багато років чинний мораторій на продаж землі, його вперше ввели у 2002 році терміном на п'ять років. Мораторій розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. Відтоді мораторій багато разів продовжували, востаннє - до 1 січня 2020 року (рішення формально не набуло чинності). Продовження мораторію має технічний характер і позбавлене сенсу, оскільки продаж землі все одно заборонено через відсутність закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Скасування мораторію вимагає Міжнародний валютний фонд і підтримують провідні українські економісти. Президент Петро Порошенко раніше говорив, що наразі не бачить шансів зняти мораторій на продаж сільгоспземель.

 


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/poroshenko-vystupyv-za-zemelnu-reformu

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua