Порошенко спрогнозував збільшення вартості оренди землі у п’ять разів

Вартість оренди сільськогосподарських земель в Україні може зрости у п’ять разів. У такий спосіб держава хоче підвищити рівень життя селян. Про це заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та викладачами Національного університету біоресурсів і природокористування України в Києві.

За прогнозами Порошенка, у разі проведення відкритих аукціонів з єдиними стартовими умовами стане можливим збільшення вартості оренди землі у селах.

“Нам потрібно збільшити рівень орендної плати за землю, щоб підвищувати рівень життя на селі. Держава починає здавати свої землі в оренду іноді вдвічі дорожче, ніж приватний власник. Ми маємо поширити ці стандарти на землі, які належать селянам”, – заявив глава держави.

За словами Порошенка, середня ставка оренди сільськогосподарських земель за кілька років зросла з 3% до 10% грошової оцінки землі, проте цей показник залишається  низьким у порівнянні з європейськими країнами.

“У середньому сьогодні вартість оренди 52 євро за 1 га, який здають в оренду пайовики. Це нереалістичний показник ціни оренди на землю. В нас 52 євро, а в Литві, де земля гірша, – 81 євро”, – зазначив Порошенко.

За даними Держгеокадастру, в 2018 році за оренду сільгоспземлі в Україні власники паїв отримували в середньому 1613,4 грн за гектар, що на 18% більше, ніж в 2017 році. Найменшу орендну плату за землю виставляли у Запорізькій, Херсонській та Закарпатській областях, а найбільшу – у Черкаській, Полтавській та Харківській областях.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua