Попит на насіннєву цибулю на Заході України зріс на 40%

На гуртових ринках західної України збільшується пропозиція насіннєвої цибулі. Цього року, не дивлячись на значне зростання ціни, попит на насіннєву цибулю є надзвичайно високим. Фахівці наголошують, що попит зріс з боку фермерів. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

За даними департаменту «Аналітика» гуртового ринку ОРСП «Шувар», в січні та лютому 2019 р. на майданчику для торгівлі з автомобілів було продано майже 370 т насіннєвої цибулі. Це на 40% більше, ніж в той самий період 2018 р., при тому, що ціна на «сіянку», в порівнянні з минулим роком, зросла в 2,5-3 рази.

«Збільшення обсягів продажу цибулі було цілком очікуваним, таке явище досить часто спостерігається в роки з високими цінами на ріпчасту цибулю врожаю минулого року. Хочу зазначити, що сезон продажу насіннєвої цибулі тільки розпочався, найбільший її обсяг наші оператори продають в березні, тож ми готуємось вже на початку квітня здивувати наших клієнтів черговими рекордними показниками», — розповідає керівник напрямку «Овочі та фрукти» ОРСП «Шувар» Іван Федишин.

Ріпчаста цибуля стає дедалі популярнішою в Західному регіоні, хоча, вона вважається суто південною культурою. Фахівці кажуть, що це пов’язано із зміною клімату, що останнім часом досить сильно впливає на регіональність виробництва плодоовочевої продукції.

«Останнім часом ми все частіше чуємо від комерційних виробників Західного регіону про плани серйозно зайнятись вирощуванням цибулі. Тож, якщо раніше насіннєву цибулю в нас купувало населення, то сьогодні ми все більше бачимо серед клієнтів фермерів, які пробують вирощувати цибулю на невеличких ділянках», — зазначають продавці ОРСП «Шувар».

Станом на 12 березня 2019 р., середня вартість насіннєвої цибулі становить 40-70 грн/кг. Суттєве зростання ціни на насіннєву цибулю в цьому сезоні пов’язане із високими цінами в Нідерландах, які є головним постачальником цибулі в Україну.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua