Половину українського експорту до Китаю складає с/г продукція

 

Половину українського експорту до Китаю складає  с/г продукція фото, ілюстрація

Сьогодні, основу товарного експорту з України до Китаю складає агросектор, на який припадає більше половини всього обсягу. Мінеральні продукти займають третину, машини й устаткування – 10%, а деревина – 4%.   Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

В останні два роки була налагоджена робота з Китаєм  на найвищому державному рівні. Наше керівництво тісно спілкується з віце-прем’єром Державної ради КНР Ма Каєм і саме він надіслав Україні запрошення на участь в Міжнародній виставці з імпорту, яка пройшла минулого тижня в Шанхаї. Для України це важливо, адже саме уряд повинен розбиратися в глобальних торгівельних потоках, розуміти, що Китай купує та докладати зусиль для покращення умов торгівлі для українських виробників.

Виставка є частиною урядової програми Китаю для збільшення імпорту конкурентних товарів і послуг. Україна розглядається КНР як одна з країн, що може забезпечити місцевих споживачів якісним, конкурентним та унікальним імпортом.

Ми розглядаємо це як позитивний сигнал і тому минулого тижня презентували Національний стенд України, який бачили майже 300 тисяч відвідувачів щодня.Але Національний стенд в Шанхаї представив Україну інакшою – високотехнологічною та креативною.Україна демонструвала інтерактивні столи, пристрої для онлайн моніторингу параметрів організму людини, безпілотні технології, роботизований екзоскелет, хірургічні атравматичні технології та багато іншого.Китай робить ставку на цифровізацію промисловості та сфери обслуговування, і Україна повинна цим скористатись.Зокрема, тому Україна запропонувала Китаю розпочати спільні консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай.

Експорт прямо й потужно впливає на наше економічне зростання. Україна вже має міцні торговельні зв’язки з ЄС, зробила відчутний прогрес в розширенні доступу на ринки Північної Америки. Наступний крок – Китай.

За дев’ять місяців 2018 року Україна експортувала товарів на 1,32 млрд доларів, це лише на 12 млн доларів більше, ніж за аналогічний період минулого року.При цьому місткість ринку в Китаї – страшенна. Лише нагодувати й вдягнути майже півтора мільярда людей – досить нетривіальне завдання.

Китайці очікують, що через 5 років їхній імпорт товарів сягне 8 трлн доларів. Це дуже багато. Для порівняння – весь експорт України в 2017 році склав трохи більше 52 млрд доларів. Китай міг би поглинути все, що хоче експортувати Україна.

Однак розмір ринку – це не єдина і не головна причина, чому ми докладаємо максимум зусиль до розвитку стосунків з Китаєм.Дивлячись на статистику світової торгівлі не можливо не помітити, що Китай є основним торговельним партнером багатьох розвинених країн (США, Німеччини, Канади та інших).

Експортна стратегія – це базис для усвідомленої торгівельної політики, яка нам потрібна з Китаєм.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/polovynu-ukrayinskogo-eksportu-do-kytayu-skladaye-sg-produkciya

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua