Погана логістика гальмує розвиток українського сільського господарства, - Мартинюк

Цьогорічний рекордний врожай яскраво виявив дисбаланс потреба/наявні потужності.

Повної реалізації потенціалу сільського господарства України може перешкодити логістичні вузькі місця і поступове вичерпання ємності аграрної інфраструктури. Про це написав на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

«Рекордний врожай цього року яскраво виявив дисбаланс потреба/наявні потужності, і вирівняти його вдалося виключно тому, що вагони Укрзалізниці фактично перетворилися в склади на колесах», - зауважив Мартинюк.

Читайте також:  Локомотиви GE вже сертифіковані для роботи на українських залізницях

«Погана новина в тому, що ці проблеми будуть посилюватися у міру зростання валу врожаю. Хороша - в тому, що Уряд передбачив суттєву допомогу на їх рішення і в бюджеті на 2019 рік з загальним аграрним кошторисом на рівні 6 млрд. гривень програми підтримки поширені і на проекти з переробки та зберігання сільгосппродукції», - зазначив Мартинюк.

Він додав, що нові ринки/продукти – стимул для розвитку та забезпечення стійкості сектору. За останні вісім років Україна додала до переліку торгових партнерів 50 країн світу, втративши при цьому одного (але великого). Загальний баланс на сьогодні – 170 ринків збуту. Лише за останній рік погоджено 20 міжнародних сертифікатів на експорт тварин і продуктів тваринного походження. Стимулювання зовнішнього попиту – необхідна умова для розвитку вітчизняного АПК.

За матеріалами facebook.com

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua