Податок на виведений капітал дозволить посилити контроль над коштами, відправленими на закордонні рахунки - думка

Експерт зазначає, якщо в Україні буде запроваджено податок на виведений капітал, обсяг річної податкової звітності бізнесу скоротиться.

Впровадження податку на виведений капітал в Україні дозволить посилити контроль над коштами, що перераховують на закордонні рахунки. Про це повідомив заступник керівника Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов, пише ГолосUA.

«Я вважаю, податок на виведений капітал - річ прогресивна і потрібна для економіки України. Автори даного законопроекту досить жорстко підійшли до питання виведення грошей з країни. І хоча, з одного боку, ставки податку знижуються, та з іншого боку, контроль за виведенням коштів з країни різко посилюється. Це дуже важливо і відповідає світовим тенденціям», - зауважив Соколов.

Як зазначає експерт, якщо в Україні буде запроваджено податок на виведений капітал, скоротиться обсяг річної податкової звітності бізнесу.

Читайте також: Президент вимагає запровадити податок на виведений капітал з Нового року – Маркарова

«Зараз як працює податок на прибуток? Ви протягом року враховуєте, що у вас є витратами і доходами. Потім цю купу документів починають перевіряти податківці. У податкових органів є досить широкі можливості погоджуватися або не погоджуватися з правильністю податкового обліку, розрахунку суми, яка підлягає оподаткуванню, і з повнотою сплатою податку.

Введення податку на виведений капітал зробить необхідним контроль тільки деяких операцій. Вам потрібно буде звітувати лише про ті операції, які мають ознаки того, що ви вивели гроші на користь якоїсь фізичної особи для його особистого користування. Якщо ви здійснюєте платежі для інших платників податку на виведений капітал, то це не є об'єктом для контролю», - роз’яснив Соколов.

За матеріалами golos.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua