Підписання меморандуму між учасниками зернового ринку та УЗ – тривалий процес, а рішення потрібно вже зараз

Минулий тиждень можна назвати знаковим для зернової логістики України, оскільки учасники зернового ринку та керівництво АТ «Укрзалізниця» перейшли від розмов до дії та розпочали обговорення проекту меморандуму про взаєморозуміння між ними в 2019/20 МР. Однак, на думку Вадима Бікулова, керівника компанії-розробника електронної платформи з організації вантажних перевезень JIT+, його узгодження і підписання – процес не швидкий.

«З одного боку, ми бачимо, що учасники зернового бізнесу продовжують вживати заходів для вирішення існуючих проблем (особливо в частині залізничних перевезень), що, безумовно, вселяє надію. З іншого, всі ми добре розуміємо, що швидким процес складання тексту меморандуму та його підписання не буде. І це підтверджує той факт, що на початку зустрічі заступник начальника департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Анатолій Бондар озвучив принципову позицію юристів компанії: «Підписання меморандуму не відповідає інтересам АТ «Укрзалізниця» і вимагає повної його переробки», - розповів В.Бікулов у коментарі ІА «АПК-Інформ».

На його думку, все це сприятиме подальшій переорієнтації вантажних потоків із залізничного на автотранспорт, а з урахуванням того, що новий сезон незабаром, уже варто замислитися про те, як убезпечити себе, свою компанію і виконати контракти чітко в строк.

«В Україні активно просувається весняна посівна кампанія, і прогнози ярої сівби та оцінки стану озимих культур свідчать про те, що без урожаю ми не залишимося. А закриття Укрзалізницею малоефективних станцій призвело до того, що багато елеваторів залишилися осторонь і всі логістичні проблеми будуть загострені до межі», - підкреслив він.

Одним із способів оптимізації автомобільних перевезень, за словами експерта, є правильне використання ресурсів на кожній із ланок логістичного ланцюжка шляхом грамотного планування та доставки вантажу точно в терміни, уникаючи черги та простоїв на етапі вивантаження і навантаження. Він вважає, що саме це дозволить учасникам зернового бізнесу підвищити ефективність логістики до 30% і тим самим залишатися конкурентоспроможними.

«Ми розробили систему JIT+ з організації транспортної логістики України, де беруть участь чотири гравці: замовник, перевізник, вантажовідправник і вантажоодержувач. Це свого роду платформа, програма, яка інтегрується з усіма системами обліку, як CRM і ERP. І однією з цілей її використання є надання можливості кожному окремому елеватору контролювати приплив зерна на зберігання та допомогти оптимізувати його роботу в пікові періоди сезону, забезпечивши максимальну завантаженість і оборотність, а отже, і прибуток», - підсумував В.Бікулов.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua